şükela:  tümü | bugün
  • whatsapp uygulaması içerisinden o anlık veya istediğiniz bir konumu karşı tarafa yollamaktır. birçok insan istediğiniz her hangi bir yerin konumunu atmayı veya ince ayar yapabileceğinizi bilmiyor.

konum paylaş'ı seçtikten sonra yerleri gizle'ye tıklıyorsunuz sonra haritayı parmağınızla iğnenin tam altına istediniz noktaya getirip bırakıyorsunuz. böyle ince ayar yapmazsanız gönderdiğiniz konum 50 m kadar oynayabiliyor. evinizin sokağını değil paralel bir sokağı işaretleyebiliyor mesela.

bununla örneğin ankaradayken istanbulda bir konum da atılabiliyor tabi. yani kıskanç sevgilinin 'bana hemen konum at' çığlıklarının aslında kendine hiç bir faydası yok.
  • kıskanç sevgililerin böyle denetlediğini ve hilesi olduğunu aynı anda öğrendiğim whatsapp özelliği.

siz ne yapıyosunuz ne yaşıyorsunuz öyle
  • insanlar neler yaşıyor da sevgililerine farklı yerlerin konumu atmaya çalışıyor ya da sevgilileri neden konum istiyor da hilesini bulabiliyor diye ciddi ciddi düşünmeye başladığım başlık.

özelliğe gelirsek de ben bizzat bunu düşünüp, bulana sürekli olarak dua ediyorum. çünkü yer yön duygum yok, çünkü yol özürlüyüm. yer yön duygusu olmayan insanların da hayat kurtarıcısı özellik.

he haritaya sokak adı yazınca çıkmıyor mu diye sorabilirsiniz ama neden aratayım, efor sarf edeyim tek dokunuşla göndersinler işte... hayat öyle daha kolay.
  • hayatı kolaylaştıran, kurtarıcı bir eylemdir. adresi tarif edenin çenesini, adresi bulmaya çalışanın ayaklarını korur kollar.
  • kıskanç sevgililerin birbirlerine dürüst olmak yerine birbirlerini aldatmak, kandırmak için de kullanabileceklerini görmemizi sağlayan teknolojik çılgınlık.

her şeyin içini sahtekarlıklar ile boşaltmak yerine birazcık dürüst olabilmeyi deneyin aq.
  • konumu mecburen maps'de açıp, hemen yanında bir yere basılı tutup bilgilerden koordinatları aldıktan sonra sygic'e yapıştırmakla sonuçlandırılacak eylem.

artık koordinat koplayamıyorsunuz uygulamadan, ayıktılar duruma. buraya uygulamadan aldığınız plus code'u (evet plus code kopyalanıyor ama koordinat kopyalanmıyor) arama bölümüne yapıştırıp aşağıdan bilgiler kısmından kopyalayabileceğiniz koordinatlara ulaşıp kullandığınız navigasyona yazabilirsiniz.

google maps kullanmamı ne kadar dayatırsa dayatsın kullanmayacağım. gerçekten iyi değil.
  • hayatımda uyuz olduğum iki şeyden birisi. diğeri (bkz: rasim ozan kütahyalı)

ulan metrobüs durağının oradaki hastanenin önündeyim diyorum, konum at diyor. tek hücreli organizma değilsen ve kafanı o telefondan kaldırsan zaten göreceksin. sığır!