• antik misir da geçen romanları harikulade olan yazar. nehir tanrısı - yedinci papirüs - büyücüler kralı - 11.yazıt ve çöl tanrısı..
  • afrika'yı en güzel anlatan yazar.
  • henüz leopar karanlıkta avlanırı okudum beğendim diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum ama türkiye de pek popularitesi yok gibi
  • güney afrikalı yazar. kurgulama ve dili harika ve akıcıdır. ilk bencil isimli kitabını okudum ve tamamen bağlandım. ancak benim için yedinci papirüs ve nehir tanrısının yeri çok ayrıdır. nehir tanrısını okurken kendimi o kadar kaptırmışım ki sabah ezanını duyunca aklım başıma geldi.
  • gecen hafta bir zincir kitap evinin yeni cikanlar rafinda gordum kendisini, hemde zamaninda delicesine taptigim serisi icin ozel ayri kitaplik yaptirdigim courtney serisi ile, son 2 korkunç igrenç betimlemeler iceren kitabindan ve artik wilbur amcanin elinden kalemi alsalar mi moduna girdikten sonra omru hayatimin en favori yazarlarindan ve serisinden olan bir kitabi almadan ciktim. wilbur amca sen bu hallere dusecek adam miydin, yaslilik sana hic yaramadi.
  • güney afrikalı yazar. en bilindik kitabı (bkz: nehir tanrısı) . 4 kitaplık serinin ilk kitabıdır. çok usta bir yazardır.
  • tam 1 yıldır tuzak adlı kitabını bitirmeye çalıştığım yazar. eğer olayında unicornlar geçmiyosa karakterleri oluştururken biraz daha gerçekçi davranabilirsin. tamam anlatmaya çalıştığı şey çok heyecanlı bi öykü olabilir ama karakterleri daha çok tip. işte kız varmış şöyle böyle güzelmiş hemen herkes aşık oluyomuş, adam varmış kaslıymış zekiymiş güçlüymüş yarattığı kişilerin içine bir tutam aptallık serpince onlar daha gerçekçi görünmüyo. dan brown da biraz böyle. eğer daha mantıklı bir şey okumak istiyorsanız (bkz: jean christophe grange) taş meclisi veya leyleklerin uçuşu sizi kendinize getirebilir.
    gece gece niye bu kadar atar yaptım bilmiyorum ama biri bunu yazmalıydı.
  • 88 yaşında hayatını kaybetmiş, en sevdiğim yazarlardan biridir.

https://www.corriere.it/…shtml?cmpid=tbd_36439095fs
  • çok üzüldüm öldüğüne. neredeyse tüm kitaplarını okumuştum. son zamanlarda bence iyi yazamıyordu. eski tadı yoktu kitaplarının. istanbul kitap fuarında tanışma şansı bulmuştum. güneşin zaferi kitabını imzalamıştı. hala saklarım. allah taksiratını affetsin.
  • baştan sona tüm kitaplarını okuduğum yazarın hayatını kaybettiğini duymak çok üzdü.
    aksiyon filmi izler gibi akıp gider kitapları. toprağı bol olsun.
hesabın var mı? giriş yap