şükela:  tümü | bugün
 • samuraylar, ninjalar, donlari görünen teen-age japon kızlari, ve tükenmek bilmeyen mecha..hepsi güzel hepsi hoş..hentai deyip ayırmıyoruz, onları da bir dişi olarak arşivimize atıyoruz..neticesinde hepsinin başımızın üstünde yeri var.. fakat artık farklı bir hikayede sürüklenmek istiyorsanız: kaçmaz! kendinizi mutlaka bir kurt ile özdeşleştireceksiniz..

  edit: kurtlar çok kral hayvanlarmış..
 • müzikleri mi daha güzel yoksa animenin kendisi mi diye sordurtan, top 5'ime girmiş, ama fazlaca duygu seli oldugundan, hemen hemen hertürlü bölümde üzmüş anime.
  izleyin ama ağlamayın.
 • 26 bölümlük serisi yavaş ilerlese ve karanlıktan zaman zaman iç bayıltsa da özellikle sonraki 4 ova ile tamamlanan orijinal ve hüzünlü hikayesiyle güzel bir anime.

  --- spoiler ---

  hubb: if we fly through this sky, and go to another planet...
  kiba: why? why do humans only stare at the sky? why do you want to fly the skies when you don't have wings? we're going to run. we're going to run anywhere we have to with these legs.

  --- spoiler ---
 • 30 bolumden olu$an yeni 2003 bandai entertainment produksyonu. script i nobumoto keiko tarafindan hazirlanmi$, bu herif cowboy bebop'un scriptinide yazmi$ti.
 • konusu : çoğu mitolojiye dahil olan kurtlar ve insanlarin ilişkilerinden yola çıkan , kesinlikle orjinal konusu olan bir anime ...kurtlarin dünyadan yok oluşundan 200 sene sonra dünya birbirinden kopuk şehirler ve bu şehirleri yöneten yüksek sınıftan oluşmaktadir . kurtlar ise azalan sayilarini insanlara insan gibi gözükme yeteneklerini sayesinde şehirlerde insanlarin dikkatini çekmeden varoluşlarini sürdürmektelerdir . şehirli tsume şehirdeki aristokratlari soyan bir grubun lideridir , gerçek kimliğini insanlardan saklasada kurtlardan saklayamamaktadir .. onun insanlarla işbirşliği yapmasini kaldiramayan kiba onunla yüzleşir ve birbirleri ile kapişirlar. ancak bu kapişma var olan kurtlarin kökünü kazımaya yemin etmiş avcı quent tarafindan kesilir , dağlardan kibayı takib ederek gelen quent , şehirde olan olaylara farkli bir yorum getirecektir....kurtlarin o şehirde toplanma nedeni olan "flower maiden" ise (ki kendisi kurtlar için cennet'in anahtaridir) yıllardir kapali tutulduğu deney küresinde ilk kez uyanir ... fakat arsitokratlarin da kendi planlari vardir , ...(konu ilginçleşerek uzar gider )
 • olmaz olsun boyle anime dedirtmistir. insan bir animeyi niye izler ki? keyif almak icin, izledigi sey huzunlu olsun olmasin mutluluk duymak icin. bu animede boyle bir sey yok. mutsuzluk ve caresizlik dusmus kurtlarin diyarina. kasvetli, dokulen bir dunya var bu animede. geceye calmis ama yildizlardan arinmis bir gokyuzu var.

  --- spoiler ---

  bir animede bas karakterlerden biri olur, huzunleniriz vs... ama bu kadar da olmaz ki. son bir kac bolum trajedi seklinde geciyor. cennete ulasmak malesef karakterlerin olumuyle gerceklesiyor. acimasiz bir son olmus, hem de simdiye kadar izledigim en acimasiz son.

  --- spoiler ---
 • cenneti arayan kurtları anlatan japon çizgi dizisi. kiba, tsume, hige ve toboe adlı kurtlara sonradan blue adlı yarı kurt yarı köpek bir kırma da katılıyor. karanlık bir ortamda geçen, biraz da gereğinden fazla uzun tutulmuş hissi veren dizi, yine de çizimleriyle göz doldurmayı başarıyor.
 • postapokaliptik, kli$é gotik havasinda karakterlere sahip olan bir anime dir ayrica. muzikleri yoko kanno hazirlami$.
 • muzik olarak yoko kanno'nun, script olaraksa nobumoto keiko'nun yapmis olduklari en zayif istir. iki karizma, bir sebek, bir sonradan ozune donen, bir de ezik oldugu icin ona duyulan acima duygusu ile yakinlik hissedilen karakterlerimiz vardir ki hic biri spike spiegel*, roy mustang*, ayanami rei*, motoko kusanagi* yada ne bileyim jubei kibagami* gibi bir "oha, karaktere gel" hissi uyandirmaz. konu cok agdali islenmis, seri gereginden fazla uzatilmis ve pek de basarili olamayan bir sona baglanmistir. sonuc olarak bence sadece vasat olarak nitelendilebilir bir anime var elimizde.
 • seiyuulari arasinda shousa*' yi seslendiren tanaka atsuko da varmis, izlenir o zaman bu anime serisi...