• 24 yasindayim ve *yakin arkadaslarimla konusurken kullaniyorum. ınsanlar bunu normalde kullanan kitle yuzunden nefret ediyor sanirim ama hakkinda paragraflarca yazi yazmak nedir lan? gorunce sinir krizleri falan gecirmek hele. gidin tedavi olun bence xd.

ayrica gulucukler arasinda en samimisi bu. kim kahkaha atarken iki nokta, parantez falan arar? 'x' ve 'd' ne guzel dip dibe, bas gitsin.
  • uzun zamandır mühteğşem feysbuk video yorumları ve bilimum gruplarında denk geldiğim işaret. hayır gülme olduğunu anladım anlamasına, yani tahmin yürüttüm en azından, komik bir şeyler söylediklerini düşünüyorlar genellikle, ardından random gülme efekti geliyor en azından ya da bir kaç kere xdxd yazınca ardarda çok güldüm demeye geliyor sanırım. yalnız işte bunun neresi gülmeye benziyor onu çözebilmiş değilim

oturdum wordde falan uğraştım, küçük yazdım, büyük yazdım çevirip yazdım, amuda kalkıp baktım, kardeşim bunun gülen surata benzer bir tarafı yok, hadi geçtim lan surata benzer bi yanı yok.
    ha tabi içimden böyle yazıp (yani aslında yazar burda turqchéy i kathledereek shok kuul olduqunu sanan qenchlére sesleniyor) böyle gülenlerin suratını dağıtıp bu hale getirmek gelimiyor mu?
    geliyor.
  • izlenimlerime göre şu anki orta okul-lise öğrencilerinin ve de punk-goth-emo takılan tiplerin zevkle kullandıkları sevimsiz, boka benzeyen gülme şeysi. yha mha da arkadaşları. beraber gezerler.
  • tam bir cartman gülüşü.
  • icindeki d harfi buyuk yazilir. bir de cok ilgincdir ki bunu kullananlarin buyuk cogunlugu latin amerikalidir.
  • hem arabanın dört tekerlekten çekişli, hem de motorun dizel olduğu anlamına geliyo. örnek olarak bmw 530xd verilebilir.

bunun dışında bir anlamını bilmiyorum. bakıyorum bakıyorum, hatta bende mi bir embesillik var acaba diye, şaşı bak şaşır modunda bakıyorum; yine de gülücükle ne alakası var anlayamıyorum. lan sanki aramızda 50 yaş varmış gibi, aynı dili bile konuşamaz hale geldik. sıçayım ben böyle milenyumun içine!
  • hemen hemen hergün denk gelmeme ragmen, hala ısrarla ne oldugunu anlamaya çalıştığım sözde "gülücüğün" yandan yemiş hali. xd ne ulan? koy iki nokta üst üste, veya noktalı virgül kapat parantezi bi güzel al sana işte en baba gülücük, sikerim xdyi.
  • gördüğüm an sinirden sağ gözümün seğirmesine yol açan iğrenç smiley. hemen anında gazetecilik bazında size facebook'tan ya da onların deyimiyle fácéden bir kaç grup örneği vererek kusmaya gidiyorum.

ebesiz köyün fırlama sakinleri xd
    çılqın qençlik x)
    7'den 77'ye herkez ve herşey burda xd
    face geliştiyse nie hala duvara yazıoruz xd
    sabah okula gitmek istemeyip okula gidince coşanlar xdé.

gider bu..
  • dünyanın en tatlı gülüşlerinden.

":)" için shift + . yapmak veya mobil klavyede semboller kısmına geçmek gerekiyor (hazırda :) ikonu yoksa tabii).

sürekli random gülme gereksiz olabiliyor, o kadar gülecek ne vardı?

sjsjsjsjs, mobil klavyede iki başparmak ile rahatlıkla yazılabildiği için popüler, ancak bana biraz feminen bir gülüş gibi geliyor. o yüzden pek kullanmıyorum.

hahaha, zuhaha, muhaha da klasik sık kullanılan gülme efektlerinden, nadiren kullanırım.

bir de ahahaha diye gülenler var, filmlerdeki zengin kötü adamlar aklıma geliyor. biraz da samimiyetsiz buluyorum.

dota türevi, bol ruslu oyunlarda axaxaxa diye gülmek hoş olabiliyor.

xd içinde değişik anlamlar barındırabiliyor. misal:
    xd: bazen güldüm , bazen de komikmiş kardeş .s alaycılığı anlamına gelebiliyor.

ayrıca "d" sayısı artırıldıkça, gülmenin şiddeti de doğru orantılı artacaktır.
    xdddddddd: yarıldım

xd'nin tek eksisi sizi biraz ergen gibi göstermesi. yeni tanıştığınız birine başlarda smiley kullanarak gülün, ve yavaş yavaş xd ye alıştırın.

eğer karşınızdaki de xd kullanıyorsa ne mutlu size.
hesabın var mı? giriş yap