şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yerli olmayan turist
 • kimi bıçkın türk delikanlıları için,vize başvuru formu niteliği taşıyan insan.
 • kendi coğrafyamız açısından bakılınca, en çok avrupalılaşmış doğudan korkan turisttir.
 • bunların kadın kısmısının tümü, türkiye'ye geldiğinde egosunu fazlasıyla tatmin eder efendim. nasıl mı? atılan laflarla değil, bir mekana; veya bir buluşmaya gittiğinde etrafını saran 5 veya 6 erkeğin onunla iletişim içine girme çabalarıyla, ellerini ayaklarını konuşurken oynatmalarıyla, seslerini yükseltmeleriyle... ki zaten bu erkekler için güzel çirkin farketmez, abazan siker affetmez.

  öte yandan biz türk erkekleriyle de öyle bir oynarlar ki, aklınız hayaliniz durur.

  size bugün yaşadığım bir olayı anlatayım dostlarım. sevgilisinden yeni ayrılmış bir kız arkadaşımla buluştum bugün. dedi ki, "meksikalı bir kız var, o da gelse sorun olur mu?" dedim gelsin. üçümüz yedik içtik sçtık, bunların kalp acılarından bahsettik falan fişman.

  daha sonra geçiverdik asmalıya, ben içmeye devam ederken bunlarda bir telefonla konuşma durumu. anlatmaya başladı meksikalı... şu anda 1 sene boyunca birlikte olmak için beklediği bir erkeğin evinde kalıyormuş, ancak eleman akşam eve yorgun dönüp yattığından sinir oluyormuş, ayrılmışlar; bugün de kızın pılını pırtını toplayıp başka bir elemanın evinde kalacağı konusunda anlaşmışlar. buraya kadar her şey normal, değil mi?

  akabinde hatun bir an dehşete düştü. dedi ki "benim bugün kadıköy'de apayrı bir elemanla buluşmam gerekiyordu, neyse aramayayım en iyisi." lakin benim ısrarlarımla ve çocuğun uğrayacağı hayal kırıklığını ona hissettirmemle kız aradı elemanı (hatunun telefonu yok bu arada, bizim telefonlardan arıyor... kadıköy'de buluşacağı çocuk ise kıza herhangi bir şekilde ulaşamıyor.) aradı çocuğu, çocuk da yeni çıkmış işinden gücünden. evine gidiyor. kızın kadıköy'e gelmesini istedi, kız gelemeyeceğini belirtti. ufak bir hesap yaptık telefonda iken bunlar, eğer çocuk evine gider, üstünü değişir ve taksim'e gelmek üzere yola çıkarsa; toplamda 1 saat oturabilecek burada çünkü akşam en geç 11.30'ta evde olması gerekiyor. eleman buna rağmen bir beklentiyle atlamış otobüse geliyor...

  ve gelgelelim, bundan sonra evinde kalacağı eleman. onu da beşiktaş'a davet etti mi bu kız... başlasın şimdi curcuna. elemana 45 dakika veya 1 saat içinde beşiktaş'ta olacağını söyledi.

  kafa karıştı değil mi, 3 tane sike ayrı ayrı isim verelim öyleyse...
  a=1 sene beklediği herif
  b=bundan sonra evinde kalacağı eleman
  c=kadıköy'den atlayıp gelen abazan

  neyse efendim ben dedim hatuna, büyük taşın altına elini sokuyorsun, sçtın şimdi dedim.
  kardeş, a kişisi taksim'e geleceğim dedi mi... ulan bir de yolda karşılaştı mı bunlar?!?! hatuna sordu a kişisi,
  "hemen gitmeyip de bir şeyler içsek olur mu" diye... son bir umut, belki terketmez de bir iki posta daha kayarım umudu...
  kız diyemedi abi, "hayır, bir elemanla buluşacağım. başka bir çocuğun da evinde kalacağım bundan sonra. kusura bakma. sadece eşyalarımı alabilmek için seni çağırdım." diyemedi.

  şimdi durum ne mi?
  b ve c kişisi fellik fellik telefon açıyorlar benim sevgilisinden ayrılan, kırık kalpli arkadaşıma. kız da "biz onlardan ayrıldık, şu anda neredeler bilemiyorum" diyor....

  yani bu b ve c, yine eline aldı babafingoyu. a kişisiyle seks yapar mı hatun bilemem, lakin şunu bilirim ki, kız götüme benziyor aga.

  not:anlatım rezaletse mesaj kutumu aydınlatın, ben de bir edit basmaya çalışayım.
 • dolar ve euro artışının en çok yaradığı turistlerdir. afrikanın ücra köşelerindeki devletlerin bile para birimleri tl karşında artığına göre türkiye'de tatil yapabilirler.