şükela:  tümü | bugün
 • yeni duyurulmuş taze taze.

  https://www.youtube.com/watch?v=edtge62bo0e
 • yamaha'nın triumph tiger alternatifi hatta fakir multistradası.
 • fakir olsam da multistradam olsa bu motor keşke. 30000 tl civarı bir fiyat bekleniyor.
 • 33.900 tl olarak duyuruldu fiyat. oha amk. hayaldi, hayal kalacak.
 • cumartesi teslim alacağım minik olmayan oyuncak. kendisiyle uzun yıllar sürecek olan bir beraberliğe adım atıyormuş gibi hissediyorum hayırlısı. 120 beygire yakın gücüyle ve 200 kilonun altındaki ağırlığı ile kendisi ile aşık atılması baya zor hissediyorum.
 • yamahanın pek beğenilen nakedi mt-09un touringleştirilmeye çalışılmış hali.
  900cc, 115hp, ıslak ağırlık 210 kg, 17" ön cant.

  motor aksamı ve işleyişi gayet başarılı; viraj performansı, şehiriçi kıvraklığı, frenleri. benzin sarfiyatı muadillerine göre düşük. servis ücretleri de muadillerine göre uygun fiyatlı.

  fakat görsel olarak motorda tam oturmayan birşeyler var; plastik kalitesinin düşüklüğünden ve oynaklığından ya da abartılı elcik korumalardan olabilir.

  motora sport touring demekten ziyade dik oturuşlu naked demek daha dogru olur, sözde mt09'un touring özellikler katılmış hali olması gerekiyor ama kesinlikle uzun yol motoru değil. ön cam hem ses hem de ruzgar açısından başarısız, sele rahatsız, peglerde (metal) titreşim fazla eğer uzun yol niyeti varsa bu parçalar değiştirilmeli.

  160km hızı geçtikten sonra hafif bir kafa sallama oluyor, amortisör ayarlarını iyileştirerek bir nebze azaltmak mümkün.

  sonuç olarak şehiriçi ağırlıklı yol yapan en fazla 3-4 saatlik yola giden sürücü için keyif verecek başarılı bir motor fakat uzun yol ağırlıklı kullanım için pek tavsiye etmem, kullanılacaksa da biraz masrafı var.
 • transfagarasan ve transalpina içeren 3200 km lik rota da 5,1 lt/100km tüketmiştir.elektronik olarak 223 km/h hızda sınırlıdır.ön cam yeterli rüzgar koruması sunmaz.frenleri mükemmeldir.zamanında müdahale eden ayarlanamayan tc (traction control) mevcuttur.istenirse devreden çıkarılabilir.farları led dir.yeterli aydınlatma sunar.kısa far asimetrik tek yanar.
  6.vites 60 km/h itibarı ile kullanılabilir.makine 3 silindirli(cp3 kodlu) ve düzensiz ateşleme(crossplane) kullanır.
  çakmak soketi, yan çanta aparatları, yol bilgisayarına sahiptir.göstergeleri yeni xtz 1200 tenerede de kullanılmıştır.çok başarılıdır.
  bir depo benzin ile 300 km kadar gidebilir.gaz kolu elektroniktir.(gaz teli yok)

  a, b, standart olmak üzere 3 modu vardır.a da çok seri gaz tepkileri varken, b de max güç 10 hp kadar düşerek gaz kolu yumuşak tepkiler vermeye başlar.
  ön ve arka süspansiyonu ön yük yay ve geri sekme sönümlemesi olarak ayarlanabilir.arka tek amortisörün ön yük ayarı oldukça zor yapılır.
  motorun avadanlığı çok kısır ve kötüdür.
  selesi rahattır. artçı dl 650 ve tiger 800xc ile uzun yollar yapmış tecrübeli bir artçıdır.şikayet etmemiştir.
  orjinal lastikleri dunlop gelir.limitleri zorlanmıştır.kendi sınıfının ortalama lastiğidir.
  ilk 1000 km de rodaj bakımı 10000 de bir rutin bakımı vardır.
  yaklaşık avrupa fiyatına ülkemizde satılmaktadır.alınası ve binilesi motordur.
 • şehir içi 6-7lt/100km uzun yolda ise kullanılan devir aralığı, artçı ve ağırlığa göre değişmekle beraber 4,5-5,5lt/100km yakıt tüketimi olan motosiklettir. ayrıca eğer trafikte kaldıysanız ve hava da sıcaksa motor bloğundan gelen ısı sizi biraz sıkacaktır.
 • çılgın çocuk yamaha mt-09'la aynı motor bloğunu kullanmasına rağmen ufak tefek ayarlarla daha insani bir kullanım sunduğu söyleniyor.
 • 2015 mart ayında satışa çıktığından bu zamana 3 kere zam yemiş 3 silindirli motosiklettir. an itibari ile 39.750 tl'dır fiyatı.