• son albumunden vasilias tis monaxias mou ile türk radyolarında da karşılaşıp keşfettiğim, ah koritsi mou ve pera ap' ta matia mou şarkıları ile birlikte spotifyde en çok dinlediğim haline gelen yunan şarkıcı.
  • pera ap’ta matia sou şarkısı açık ara bu senenin en iyi melankolik parçalarındandır. buyrun türkçe’si:

gözlerimden öte
    sen benim sevdiğim her şeysin
    ve bu şeyleri her zaman seveceğim
    hissettiğim her şey, sakladığım herhangi bir şey
    ve en çok değer verdiğim şey
    çok yıllar geçti, ama ben değişmedim
    bir sürü sözcük ve bir sürü sessizlik geçti gitti
    denize düşürdüğüm sözcükler
    sadece beni istemeni istedim
    gözlerimden de öteye baktın
    dokunuşlarımdan öte, ufukta
    ama kendine yeni ufuklar arıyorsun
    ve sana olan sevgim artık senin için bir anlam ifade etmiyor
    meydana gelen bazı mucizeler vardır
    ve benim yapamadığım bazı şeyler vardır
    unutulması imkansız bazı yeminler vardır
    ve de o yeminleri unutan bazı insanlar vardır
    karar verdiğim şeylere sadık kalırım
    sana yakın yaşıyorum
    neyin gelmek üzere olduğunu test edelim
    ve gelen şey belki bir ihtimal bizi pas geçer
    gözlerimden de öteye baktın
    dokunuşlarımdan öte, ufukta
    ama kendine yeni ufuklar arıyorsun
    ve sana olan sevgim artık senin için bir anlam ifade etmiyor
  • yıllardır kendisine derin bir aşk besliyorum. hem sesi hem karakteri hem gülüşü. bir insanda olması gerektiği gibi diye düşünüyorum. yanlış zamanda yanlış yerde doğmuşuz be giannis.
  • karşı kıyı'nın kayahan'i sanirim.. benim anladigim budur.. aşk sarkilarinin çılgın adami.. fakat kendisi kayahan'in kivircik saclarina kontra olarak david beckham'a benzeyen bir tip.. insan "giannis ploutarxos'un bir sarkisi cikmis cok sevdim" demeye korkuyor.. zira adam deli yakisikli.. oysa rahatlikla "kayahan'in yeni sarkisi süper" diyebiliyorsun.. zira kayahan tontiş bir şey.. bir amca kivaminda "kayahan amca bizim askimiz için sarki yazmis" desen hak verir insanlar.. oysa giannis oyle mi.. kiz arkadasina bu adamin sarkisini soylesen, kiz arkadasin direk seni birakir adama kacar.. yaziklar olsun!!!

foto vereyim ben en iyisi ki, derdimi öyle anlatayim

http://a142.ac-images.myspacecdn.com/…2afaf891d.jpg

butun bunlara ragmen fovamai pws sarkisi benim icin essizdir..
  • yunan müziğinin sevilen ismidir. kendi güzel, sesi güzel, bir yunan insanıdır. maria kakossaiou ile evlidir. iki güzel çocukları vardır. asla şımarık bir sanatçı değildir. evlilik ve sanatçılık arasındaki dengeyi sağlayabilmiş biridir. şarkılarını içtenlikli bulduğum, mutlaka yaşadıklarından bir parça kattığını düşündüğüm kıymetli bir sanatçıdır. yunan müziğinin önemli bir temsilcisidir. zaman zaman kendisine benzetilmişimdir.

tavsiyedir, ola htan psemata, palioxaraktiras, mes ston kosmo auto, to kalytero paidi, maria, an ftais esy, min milate gia kini, apo ta 16, otan agapas, an eise i agapi...
  • son albümü ile hakettiği gerekli yankıyı uyandırabilmeyi başarmış, türk radyolarında da yerini almıştır. giannis'i giannis yapan sözlerinin altındaki derin uçurumlardır. sanat ve sanatçının saf halidir ayrıca.
  • biz bu abiyle taa 2008 yılında ola se sena ta vrika şarkısı ile tanışmıştık. sonrasında ax koritsi mou, h katastrofi sou , anasa mou derken ciddi ve seviyeli bir müzikal yolculuğumuz başladı. sene 2022 olmuş. resmen ergenliğimde en çok dinlediğim şarkıcıdır. eskinin tadını alamasam da yine yeri ayrıdır.

eski günleri anarken birden bire o şarkı ve klibi belirir. o şarkı tam da poio stoma kaiei tora ta xeili sou budur. bu şarkı yeni çıkmış. ama hiçbir yerde bulamıyorum. internet cafede indirip mp3 çalara atmam lazım.açtım limewire programını. indirmeye çalışıyorum ama bir türlü indiremiyorum. en son youtube’dan klibini indirdim. oradan da mp3. eve koşa koşa gidip dinlemek istiyorum. dinleyiş o dinleyiş. yıllardır sıra bu şarkıya geldiğinde arabada olsam da kulaklıkla dinlesem de hep son ses gözlerim dola dola dinlerim. vay be.ömrümüzün yarısı geçmiş resmen giannis ile.

tanım: herkesin tanıyamayacağı, tanıyanın da dinlemeyi bırakamayacağı yunan şarkıcı.
  • vasilias tis monaxias mou adlı şarkısını beğenerek dinlediğim,yunan şarkıcı ve söz yazarıdır.
    aşağıda türkçe yunanca sözleri ve video klibi mevcuttur.
    edit; yunan dilini sözlüğe eklenemediğinden mütevellit ingilizce sözleri eklendi.

ıf ı had any resilience left, ı'd run to you
    ı'm like the empty trains
    which carry silence.
    ıf ı had any anger left too
    ı'd burn down the nights
    breaths and marks
    to be alive.

but nothing's left for me, you just left and
    in my heart's palace there's no place for someone else.
    ı became king of my loneliness
    and ı count injuries like a prisoner.

ı won't complain to you
    only explain to me before ı go crazy
    since your heart was in another sky
    tell me why (your) lips were saying ı love you

ıf ı had any resilience left
    ı'd run to you
    and ı have nobody
    to catch up with
    ıf ı had any anger left too
    ı'd curse you with hate
    maybe in that way
    ı can also hide

but nothing's left for me, you just left and
    in my heart's palace there's no place for someone else.
    ı became king of my loneliness
    and ı count injuries like a prisoner.

ı won't complain to you

ı won't complain to you

ara beni

yalnız hissediyorsan eğer ve kimsen yoksa
    geceleri yalanlar ve haksızlıklar seni boğuyorsa
    çirkin bir şekilde, kırıcı davrandılarsa sana
    yaptığına değecek bir şey yap kendin için

ara beni, anlarım belki seni
    ara beni, iyi olur belki ikimiz için de
    ara beni, belki benimdir o aradığın
    ara beni, başka birini seviyor olsan da

yalnız hissediyorsan eğer ve incittilerse seni
    bedelini ödediğin şeyler için acı çekiyorsan
    titremeler tutuyor ve ağlıyorsan
    çok sevdiklerin seni paramparça ettiyse

yalnız hissediyorsan eğer
    yalnız hissediyorsan eğer

https://youtu.be/wteq-vxqsrs
  • sesi yürek titreten, serin sulardan çıkarıp rakı eşliğinde kalamar yediren, deniz börülcesinin en güzelini tattıran, günün en sıcak zamanında sıcacık taşlarda çıplak ayak yürüdüğünüzü düşündüren, ılık bir akdeniz meltemiyle saçları başları savuran, öyle böyle değil ama çok iyi be abi şarkıcı. kendisini canlı dinlemek nasip olsa bir de, ah.
  • gece gece ansızın aklıma gelip dinlemeye başladığım. dinledikçe yaza olan hasretimi kabarttığım büyük efsanem, yakışıklı adam.

saat olmuş 01.33... evde ansızın sirtaki yapmaya başlasam katılırlar mı yadırgarlar mı düşüncesiyle hasretimi, özlemimi içime gömüyorum.

şimdiye kadar sirtaki, rakı harici olayların fon müziğine sığdırmamıştım da bu adamın şarkılarında güzel de dans edilirmiş.
hesabın var mı? giriş yap