• başlığın altında 25. defa belirtmek isterim ki aptallık

milisaniyelere indi sabır sürem ve tepkimi de gizleme gereği duymamaya başladım. çok tehlikeli bir yere doğru gidiyorum. biraz daha büyürsem, adam konuşurken bi siktir git çay koy diycem diye korkuyorum.
  • cahillik.
    şımarık çocuk sesi.
    hiçbir haltı umursamaz insan tipi.
    kıvamında gelmeyen türk kahvesi.
    sigara dumanı.
    yapmacıklık.
  • (bkz: süperego)
  • hayal kırıklığı
  • annenin 20 sene onceki ailevi olaylari anlatip bunlara hala sinirlenip ailenin huzurunu kacirmasi.. insan kucukken sessiz kaliyor da buyuyunce bu hasta zihniyete katlanamiyor ve sinir krizi gecirebiliyor.
  • insanların birilerinden bu kadar çok nefret etmesi. eskiden insanları sevmemek çok kuul gelirdi. aptalca siyasi görüşler ile ya öteki olanları sevmezdim ya da öteki olmayanları sevmezdim. yani sevgi denilen şeyin yerini goygoy, geyik, eğlence ile bir aşağılama alırdı.

şimdilerde, insanlardan; ırkı yüzünden, doğduğu yerden dolayı, cinsiyetinden dolayı, cinsel yöneliminden dolayı, oy verdiği partiden tutudan da, eğitim durumu, sosyal, kültürel, ekonomik vs. bir çok nedenden dolayı nefret eden diğer insanlarla karşılaşıyorum. bir insanı sevmenin bu kadar zor olmaması gerektiğini anlatamıyorum tabii, zira o anlamak istemiyor, ben de bunları konuşmaktan bıktım. genellikle kendisi gibi olmayan herkesin ölmesini istiyorlar. bir insan, başka bir insandan, karşısındaki japonca falan konuştuğu için neden nefret etsin ki ? valla mantıklı bir açıklaması yok ama ediyorlar, cevap vermiyorum, sadece gülümsüyorum. ve bunu bir kitle değil, tüm kitleler yapıyor.

bi' de insanları sadece sosyal medya imajları ile değerlendirme kısmı var. yani gerçek olanla kimse ilgilenmiyor. gerçek olan tek şey, insanların birbirini sevmemek için facebookta paylaştığı şarkıyı bile kullanabiliyor olması. insanların 3 saniyelik bir videosundan bile milyonlarca yargıya ulaşılabiliniyor. bunu tabii ki, hayat çok boktan hadi ölelim gibi 3 lise, terk edilmiş ergen triplerine bağlamayacağım ama bu nefretlerin bir manası yok yani. manasız işte amk.
  • boş çene çalan insanlar, yersiz espriler, trafik, çirkin kızlar
  • kesinlikle ve kesinlikle (bkz: bullshit)'dir.
    yas ilerledikce insanin sacmaliklara ve zaman kaybina tahammulu buyuk oranda azaliyor.
  • yine mi benim olmayacak hissi
hesabın var mı? giriş yap