• böyle insanlar gününüzün daha mutlu geçmesini sağlarlar, somurtkan somurtkan yolda yürürken karşıdan karşıya geçmek için beklerken birden bir araç durur ve size yol verir şofürü de genelde eliyle geçiniz şeklinde bir hareket yapar gülümser selam verirsiniz anlık mutlu olursunuz, her şeyin o kadar da kötü olmadığına karar verirsiniz, dünya hala güzeldir.
  • ne zaman yol versem yayayı tehlikeye attığım eylemdir. sol şeritte isem sağdakinin durmadığı için ezilmeken son anda kurtuluyorlar. bu yüzden sağ şeridi de keserek ya ortalıyorum şeridi ya da çapraz şekilde duruyorum.
  • almanya 'da karşılaştığım şöför türü.

eşimle kaldırımda yürürken yolun karşısında ki dükkanlara bakınıyordum, yaya geçidi yok bi bok yok lan bir baktım arabalar pıt pıt diye durmaya başladı, bende sağıma soluma bir baktım niye durdular bunlar diye bana durmuşlar amına koyim, düşünebiliyor musun arabalı insanlar benim gibi aşağılık bir yayaya yol veriyorlar, türkiye de yaşayan bir adam için inanılmaz bir durumdu, adamlara ayıp olmasın diye karşıya geçtim.

"medeniyet amk" dedim.
  • bu eylemi yaptığımda eğer arkadaki sürücü kornaya basıyorsa sırf gıcıklığına daha o yoldan geçmesine 5-10 adım kalmış yayaları da bekliyorum geçmesi için. arkadaki çıldırsın dursun pezevenk umurumda değil.
  • büyük şehirlerde yaya geçidinde dahi yol verdiğinde yayayla aranızda "önce sen" " lütfen diyorum sen geç" "aaa ayıb ediyosun" "lütfen sen geç" gibi kısa süreli bir diyaloğa neden olacak durumdur.

[(bkz: yayaya)özür dileyerek]
  • bu eyleminden dolayı habire küfür yiyen, kornaya maruz kalan şöfördür.
    istisnası çok az, sabahları ne zaman yayaya yol versem arkadan bir "bık" korna hemmen yetişiyor, istanbullu bir ayı olduığumu hatırlatıyor bana.
  • şoföre yol veren yayanın yanında esamesi okunmaz.
    nasıl bir kanıksanmaysa artık.
  • geçen gün yaya ile neredeyse kavga edecektim. yayaya yol verdim. yaya gurur yaptı. geçmiyor. "geçin" diye işaret ediyorum. geçmiyor. sonunda bana kızdı. ben de yol vediği için teşekkür edip geçtim.
  • her yol verdiğinde teşekkür ettiğim şöfördür.
hesabın var mı? giriş yap