• diyabet göstergesidir, bilemedin insülin direnci. dikkat etmeyi gerektirir.
  • küçükken çok şiddetli yaşadığım olaydı. istisnasız her gün yemek esnasında kendimden geçip anneme doğru devrilirken sadece annemin "aha gidiyor" lafını duyardım sadece. sonrası yok. bundan dolayı annemin beni uyutma gibi bir derdi yoktu.
  • genelde şeker hastalığı alametidir, en kısa zamanda açlık ve tokluk şekerinin ölçülmesi yerinde bir karar olur.
  • vallahi şekerini filan bilmiyorum ama feci kıvrılıp yatacak yer aratıyor insana, yemekten sonra bir yürüyüş kesiyor bünyeyi.
  • kan sekeri ile alakali olma olasiligi cok yüksektir. büyük bir olasilikla gizli seker vardir. kesinlikle kan sekeri ölcümü yapilmalidir. tokluk ve aclik ne durumda bilinmelidir.

sekerin farkina varamazsaniz ve yillar sonra farkettiginizde tüm organlarinizi asiri yipranmis olabilir. kisacasi yüksek seker farkedilmez ise ömrünüz ve yasam kaliteniz cok kisa bir süre icinde alarm verebilir.

* eger normalin üzerinde bir kilo
    * yemek sonrasi agir uyku hali
    * kontrolsüz ani sinir hali
    * kilo verememe

vb belirtiler varsa insülin direnci ve seker hastaligina dair bir kontrole görünün. günüzde cogu kisi seker hastasi ama farkinda bile degil.
  • glisemik indeksi yüksek besinler tükettiğinize delalettir.

diabetik biriyseniz zaten düzgün çalışmayan karaciğerinizin içinden geçmenize neden olur.

normal insanlar da çokşeyyapmasın sokakta bulmadık kendimizi
  • olanca kanı ve oksijeni daha iyi çalışsınlar diye sindirim sistemine göndermenin tabii sonucu.
    bazı kaynaklar sağlıksız olabileceğini de belirtmiş.
    yemek sonrası uyku gelmesi
  • özellikle iş yerinde öğle yemeklerinden sonra menü de ayran ya da yoğurt türevleri varsa o kadar tatlı gelir ki, sanki uyku ilacı içmişsin de göz kapakların ağırlaşıyor.

kulaklarım da cigilipaf melodisi çalıyor; https://www.izlesene.com/…yku-saati-pokemon/8474371
  • diyetinizde tatliyi, cikolatayi, ekmegi vs. minimum hale getirerek uzerinden gelinebilecek problem. basit karbonhidratlar kan sekerinde buyuk dalgalanmalara neden olur bunun sonucunda da vucut insulin hormonu salgilayarak dengelemeye calisir. bu da uykuya neden olur.
hesabın var mı? giriş yap