• gece üstüme kedi mi tırmanır, fareler kulağımı mı kemirir, örümcekler burnuma ağ mı örerler gibi tedirginlikler olmadan gerçekleştiriliyorsa gerçekten zevkli bir iş.aksi halde uykusuzluktan bayılana kadar uyutmuyor insanı tedirginlik.
  • küçüklüğü hatırlatır. köye gittiğimiz zaman sıcacık odun sobalı odada yer yataklarında yatıp konuşurken uykuya dalmayı.
    şu sıralarda ise kaloriferin önündeki yer minderine yatıp sırtımı kalorifere vererek benzer tadı yakalamaya çalışıyorum bazı bazı. ama olmuyor be, buz gibi lan kalorifer.
  • dügün,dernek gibi özel günlerde yıl olmuş 2014 bizim halen yaptıgımız eylemdir.eylenceli olmuyor desem yalan olur tabi.
  • çocukluğumdur. kardeşlerimdir. bir arada uyumaktır.
  • bu havada belimin sin kaf edilmesine sebebiyet vermiş hadisedir.
    not: havada ne var olum demeyin amk trakyasında geceler hala soğuk ve karanlık.
  • güzeldir hem de baya güzeldir:)
  • artık aynı tadı kalmayandır. yer yatakları bile şişme oldu iyi mi...kimse ugraşmıyor artık yünle, kılla, tüyle.
  • başka türlü bir yatağım olmadı.
    yer yatağınıza uzandığınızda, odanızdaki her şey sizden yukarıdadır. saatlerce oturup çeviri yaptığınız, yazıp çizdiğiniz masanız, üzerine not kağıtları yapıştırmış olduğunuz dolabınız, panonuz, kitaplığınız... siz bu cennetin masum çocuğusunuz. hemen yanıbaşınızdaki okuma lambanız da yerde, etrafta yığılı kitapların arasındasınız. cümlelerden örülü bir yükseltinin ortasındasınız. kalın gözlüklerinizi çıkardığınızda bir kitap yığınının arkasından dostoyevski çıkacak, yusuf atılgan, sadık hidayet, zweig, tanpınar... uykuya dalmadan gördüğünüz son şey tavanın da kocaman bir a-4 kağıdına benzediği olacak.
    "tanrım beni cümlelerin arasına göm, bir harf olayım, bulunmayayım" diyeceksiniz.
    yer yatağı, sanki dünyanın oğlu olduğunuzu hiç unutmamak için, yerden yükselmeden düş görebilmeniz içindir. sizin yatağınızın altından asla bir canavar çıkmaz. belki sizi yutar yatağınız, gömüldüğünüz rüyadan düşersiniz belki, yerdeki yatakta görülen her rüya bir masal gibi görkemlidir.
  • evdeki kedilerinizin üstünüzde horon teptiği uykudur
  • çocukluğumdaki bayramlarda seyranlarda toplaşıldığı zamanlarda, anneanne evindeki 30 kiloluk beton yorgan ve taş yastıkla bana dünyanın en güzel uykularını uyutan eylem.
hesabın var mı? giriş yap