1148 entry daha
  • bugün itibariyle çektirdiğim diş.
    kala kala bir tane gömük kalmıştı bende. diğer üçünü çektirdiğimde sorun yaşamamıştım. gayet kolaydı. hani bazı arkadaşlar yazıyor ya yirmilik diş çektirdim dürüm yedim felan.. eğer yukarıdaki yirmilik diş çekilmişse, gayet normal bir durum ama alt bölgeler özellikle gömülü dişlerin sorunlu olduğu bir gerçeği unutmamak lazım.
    bende son bir yıldır belli zaman aralıklarıyla ağrı yapan, çıkma teşebbüsünde bulunup ama çıkmayan, kulak ağrısı ve çene ağrısı yapan, batma olup yanağımın içinde yara oluşturan lanet bir gömük dişime bugün veda ettim. dönem dönem bu bahsettiğim ağrıları yaşamaktansa, çekerim 1 hafta yeter ulen! deyip çektirdim ve 4'lüyü tamamladık hayırlısıyla...
    buz yapıyorum bol bol, ağrı kesici elbette. antibiyotik önemli midir bilgisi olanlara bir sorayım bakalım.

edit: üst çene ne demekse artık.. 3. günü hayırlısıyla atlattım. şişliklerim inmeye başladı ağrılar hala devam ediyor. şiş bölgede tatlı bir kaşıntı oluyor arada. antibiyotik hiç kullanmadım. ağız temizliği için, tuzlu su yerine eczanelerde satılanlardan aldım. şimdilik onu uyguluyorum.

edit2: 5.gün apse oldu. ağrısından uyutmadı, sabah hastaneye gittim antibiyotik kullanıyorum. yarın da nasipse apseyi drenaj yöntemiyle boşaltacaklar da ben bittim. bir 20lik diş hayatımda çekmediğim ağrıları yaşattı bana.

edit3: diş çekileli tam 8 gün oldu. apse, antibiyotik, ağrı kesici falan derken ancak bugün kendime gelebildim. apse için temizliğe devam elbette ama son bir haftadır hayattan soğudum. yaşadığımı bugün tekrardan fark ettim. 20'lik gömük dişlerini çektirenler korkmasın 3 günde ağrısı falan geçiyor tek sorun apse olmamasına özen göstermeniz.
1109 entry daha
hesabın var mı? giriş yap