• tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi gibi fakülteler dışındaki fakültelerde görülmesi halinde "what the fuck hoca ?" nidalarını verdiğim hoca tipi. sanane ulan sanane, isteyen derse girmez bilgiyi almaz mezun olup meziyetsiz şekilde iş arar. 20 yaşını aşkın kişilere yoklama adı altında hapis gibi ceza verilmesi de ne ola ki?
  • (bkz: turhan esener)

edit: devam zorunluluğu yoktur.
  • valla ben okurken çokta olağan bir durumdu. hatta %70 devamsızlığı sağlıyamazsan kalıyordun. yani nesi yanlış bunun onu anlamadım.
  • vakti zamanında en baba derslerden birinden 1 hafta devamsızlık fazlasıyla kalmış biri olarak bu hocayı aşağılıyorum.
    tanımım da aşağılanası hocalardır şeklinde olacak bu nedenle.
    (bkz: benim ahımı aldın ahım da seni alsın)
  • bu hocalar kıldır, başkalarında kendine kıl yapar , hülooooğ gibidir
  • devam zorunluluğunun mantıksızlığını anlamalıdır artık o hoca. hayır yani ben derse girmeden dahi o dersi geçebiliyorsam, hoca bir kere daha düşünmeli,bu adam niye derse gelsin ki ?
  • bunların yoklamayı aralıksız alıp hiç girmesen de bırakmayanı da vardır.
  • okuduğun bölümün devam zorunluluğu varsa, o yoklama alınmalıdır ve gerekiyorsa devamsızlığa takılıyorsa da kalınmalıdır. her şeyi esnete esnete tüm toplumu herkesin her şeyi bildiği bir yere dönüştürdük. kural varsa uygulanır güzel arkadaşım.

yok ama hoca kötü ben onun anlatımını beğenmiyorum zaman kaybı diyorsan, gidersin bölüm başkanına anlatırsın derdini, çözülmedi mi sorununun gidersin dekanına o da olmadı çıkarsın öğrenci işlerinden sorumlu rektör yardımcısına. yani şikayet ettiğin şey sistemin nesi ise onu çözebilecek idari personelde ararsın çözümünü.

aslında sınıflar 30 kişi olsa, tüm sınıfı ismi ile tanıdıktan sonra hoca kendisi yapar o yoklamayı.

tanım: açık öğretimde oku diyeceğim öğrenci türünün eleştirdiği hoca.
  • sevilmeyesicedir. hayır bir de bunların yoklama alıp da bırakmayacağım diyeni var, o ayrı mesele.
  • mezun olalı 13 sene oldu. bizim zamanımızda yoklama alınırdı. imza atardık. ne zaman üniversite hocalarının yoklama alması öğrencilerin garibine gitmeye başladı merak ettim doğrusu. hele bir malzeme bilgisi hocamız vardı rafet arıkan isminde. adam isimlerimizi okuyarak alıyordu yoklamayı. bu bile garibimize gitmezdi. neyse çok şeyler değişmiz üniversite hayatında sanırım. artık kızlar teklif ediyormuş duyduğum kadarıyla aşfsaşasşaşaşaşhg.

tanım: öğrencilerinin iyiliğini düşünen hocadır.
hesabın var mı? giriş yap