• yepyeni bir girişim, etraftaki bakkallari sisteme aliyor, sonra bi sey mi lazim oldu, kimde varsa yolluyo.
    online olarak is yapmayan kucuk esnafi internetler araciligiyla ayagimiza getiriyor gibi. bakkal, market, kasap, pastane, manav diye gelisecegmis ilerde. ben sahsen manav ve kasap kismini sabirsizlikla bekliyorum zira online marketlerin meyve sebzesi bok gibi genelde.
    mobil uygulama da var, ay bi kilo un istedim, uc kilo tuz geldi turu yanlis anlasilmalara da birebir.
    guzel fikir ben sevdim, umarim tutar.
    detaylar ve diger ozellikler icin burdan.
  • sikko bir girişim.
  • a101 ve bim ile anlaşırsa önü açık uygulamadır.
  • daha geçenlerde arkadaşımla şu manavdır kasaptır eve servis etse negzel olurdu derken karşıma çıkmış nefis olay.
    tembel ya da zamansız bünyelere birebir. esnaftan alışverişe teşvik etmesi, adamcağızları internetlerle buluşturması ayrı tatlılık.
    manavdır, pastanedir başlayınca tadından yenmez. vallahi bravo.
  • sanal alışverişte bizi migrosa mahkum olmaktan kurtaracak nefis girişim. ilerde kasap manav filan da gelince şukela olacak, 2 gün beklemeyeceğiz, verdiğimiz saat aralığında kapı ha çaldı ha çalacak aman duşa girmim filan diye salona hapsolmak zorunda kalmayacağız, hem de mahalle esnafına açılım. daha ne?
  • nasıl bir şey olduğunu özet geçicem: yolluyo’nun sitesinde anlaşmalı dükkanlar var, dükkanlar işte bakkal, market, kasap ve hatta yakın zamanda eklenecek pastane ve petshoplar gibi mesela. siteye girince dükkanlardan birini seçip, o dükkandaki tüm ürünleri görüp siparişini veriyosun, siparişin sana dükkandan yollanıyo.

özellikle toplu market alışverişlerinde, dev alınacaklar listesinde filan çok kullanışlı olacağını düşünüyorum, hem siteden hepsine bakıp fiyatları da karşılaştırırsın. bu arada, yeni eklenen dükkanları da güzel güzel tanıtacaklar. yani küçük esnafın ve telefonla konuşmaktan nefret edenlerin (ben) yüzü gülecek be arkadaş! skfakljfasfşk :)

daha yeni başladılar, içindeki dükkan sayısı gittikçe artıyo. zamanla daha çok yere ulaşır ve hep beraber “yolluyor gönlümün efendisi” deriz umarım.

not: bir süre sonra yolluyo’nun app’i de olacak. şimdi bakkal amcalar düşünsün!
  • benzerlerini denedim, bir türlü olmadı.

yolluyo'dan umutluyum. esnafa verdikleri değer de ayrıca hoşuma gidiyor söylemeden geçmeyeyim. bir de planları arasında petshop'tur, pastahanedir... farklı ihtiyaç alanlarına seslenmek de var. bence olumlu.

dijitalde yaptıkları iletişim de hoşuma gidiyor mesela. sıcaklar, üzerine düşünmüşler, strateji çalışmışlar, güzel bir reklam filmi yapmışlar... yani emek var.

dedim ya, umutluyum. yolları açık olsun.
  • senelerdir üzülüp, ağlamaktan başka bir şey yapmadığımız "büyük marketler esnafı bitiriyo ağğbii!" geyiğine son noktayı koyan girişim.

bir esnafın tek başına online dünyaya entegre olması çok olası değildi, olsa da başarı şansı çok düşüktü ama böyle bütün esnafları bir çatı altında toplayan bi girişimin başarılı olmaması için bir sebep göremiyorum.

esnaflar için kurtuluşun ilk adımı olabilir.

kullanın ulan! esnaf kazansın, girişimci kazansın.
  • şu anda sadece istanbul'da, esnafları kapsamakta olan girişimdir.
    ilerde ne kadar yaygınlaştığını bekleyip görmek lazım.
    edit: imla
  • site baya baya kötü. linkler bozuk. üye ol kısmı arızalı. ürünler ve sekmeleri problemli. kısacası siteyi yaparken sanırım arkadaşlarına yaptırmışlar ki hiç ilgilenilmemiş. yazık güzel olabilecek bir girişimi baştan berbat etmişler.
hesabın var mı? giriş yap