• ülkemizin omurga kemiklerini oluşturan; çalışkan, sıcakkanlı, çağdaş, atatürkçü ve vatansever topluluk.

kendilerinin bir parçası olarak türk kimliğinde yer almak bir onurdur.
  • tanıdığım tüm yugoslavya göçmenleri tanımda bahsedilen gibi, çalışkan ve atatürkçüdür. kendilerini severim efem..
  • tarihin belli bir döneminde öntürkler olarak giden kumanlar ile osmanlı'nın sünnileşmesi için yolladığı kızıl oğuzlar'ın oluşturduğu güruh.
    kötüsüne rastlamadım, severim.

edit: aptal herif türkleştirmeye çalışılıyor demiş de türk olmayan birine kızıl oğuz ya da kuman diyemezsin. bariz türk olanlarından bahsediyorum. hemen bi boka atlamayacaksın.
  • "sırp arnavut boşnak ve makedonlardan oluşur" bu tanim yugoslavya göçmenleri tanimina girmez.

hirvat sloven karadag ve kosovalilar tanimda yokken arnavutlar nasil oluyor?

ha bir de "eski güney slav yugoslavya" neresidir ben bilmiyorum bilen varsa aydinlatsin..

not: vardarspor
  • ailesi oradan göçmüş annem dillere destan güzellikteyken, benim baba tarafı genlerim sebebiyle o taraftan bir hoşluk almayı başaramadığım yörenin insanlarıdır. tanımadıklarım için bir şey diyemem, ama tanıştıklarım muhteşem insanlardır.
  • nazileri avlayarak devrim yapan , ülke kuran , sosyalizmin en özgür ve en başarılı örneklerinden yugoslavya 'yı kuran tito'ya da hakaret eden sözde türk gerçekte arap milliyetçisi olan bir canlıya ait saçmalama.

türkiye 'deki tüm bedevileri toplasan tito'nun sol taşağı etmez, siz kim tito kim?

kıbrıs'ı kurtaran son başbakanımız ecevit'in tito'ya gösterdiği bir saygıya bakın da azıcık insan olun: https://youtu.be/ymckscpx27i

yugoslavya göçmeni arkadaşlar da gereken cevabı zaten vermiş, ben tito kısmına ekstra gıcık oldum.
  • ben birinin etnik kimliği üzerinden insanları yadırgayacak yaşımı çoktan geçtim...
  • bir tanesi benim dedemdir ve bugün adı çanakkale şehitler abidesinde yazmaktadır.
    asıl kimlerin “artık” olduğunu türk halkı elbette biliyordur.
  • benim şahsi gözlemim, sebebini hiç anlayamadım, eşekleri çok seven memleketlerin insanları bizden nefret ediyolar, neden acaba
  • cumhur ittifakına göre tito artıklarıdırlar.
hesabın var mı? giriş yap