şükela:  tümü | bugün
  • ülkemizin omurga kemiklerini oluşturan; çalışkan, sıcakkanlı, çağdaş, atatürkçü ve vatansever topluluk.

kendilerinin bir parçası olarak türk kimliğinde yer almak bir onurdur.
  • tanıdığım tüm yugoslavya göçmenleri tanımda bahsedilen gibi, çalışkan ve atatürkçüdür. kendilerini severim efem..
  • tarihin belli bir döneminde öntürkler olarak giden kumanlar ile osmanlı'nın sünnileşmesi için yolladığı kızıl oğuzlar'ın oluşturduğu güruh.
    kötüsüne rastlamadım, severim.

edit: aptal herif türkleştirmeye çalışılıyor demiş de türk olmayan birine kızıl oğuz ya da kuman diyemezsin. bariz türk olanlarından bahsediyorum. hemen bi boka atlamayacaksın.
  • boşnaklar, makedonlar, arnavutlar (traklar) ve türklerden oluşan, birden fazla etnisiteden temellenen bir toplam olup, kültürel yönelimleri gelişkin ve antik balkan, köklü osmanlı kültürleri ile modern cumhuriyet türkiyesi'nin bir karışımıdır ve hepsinden ayrı ayrı beslenen tarafları vardır.

balkan göçmenleri etnik olarak türkleştirme çabası kendi içlerinde bile mevcut ancak buna neden gerek duyuluyor anlamakta güçlük çekiyorum. herkes köken olarak turkik olmak zorunda mıdır, slav ya da trak kökenli olmalarının nesi sizi rahatsız ediyor?

edit:
    (bkz: edit ahlakı)
    ayrıca aptallığı sahibine iade ediyorum. o zaman cümleye örneğin "türk olanları" diye başlayarak, fiili olarak "örtük ırkçılık" yapmaktan kaçınmak gerekir.
  • tarihin belli bir döneminde ortamı şintoist yapmak için gönderilen kızıl japonların ve ön ho-şi-minh kabilesi mensuplarının oluşturduğu güruh.
    not: japon olmayanına da kızıl japon denemez. komple böyle demiyoruz.
  • "sırp arnavut boşnak ve makedonlardan oluşur" bu tanim yugoslavya göçmenleri tanimina girmez.

hirvat sloven karadag ve kosovalilar tanimda yokken arnavutlar nasil oluyor?

ha bir de "eski güney slav yugoslavya" neresidir ben bilmiyorum bilen varsa aydinlatsin..

not: vardarspor
  • osmanlı zamanında müslümanlaşmış güney slav ahalisidir bunlar.
    "müslüman sırplar" diyebiliriz kısaca.
    türkiye ortalamasının üstünde güzelliğe sahipler genelde.
    banu alkan mesela.
  • sırp arnavut boşnak ve makedonlardan oluşur.eski güney slav yugoslavyadan göç edenlerdir ve içinde bulunduğum güruhtur.