şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evde beslemeye çoluğun çocuğun içinde tasmasız salmaya uygun bazı köpek türleri var. golden retriever'i herkes bilir ama ben size bilmediğiniz yumuşak huylu köpekleri öğreteyim. bu köpek türleri öyle türlerdir ki ağzına dişlerinin arasına elini soksan ve o sırada onu kızdırmaya çalışsan yine de ısırmazlar. saldırganlık seviyeleri son derece düşük köpeklerdir.

  1- britanny dog

  ufak tefek hareketli ve çok yumuşak huylu bir köpektir. oyun oynamayı çok sever. bu köpek cinsi insanların köpek korkusunu yenmek için psikologların düzenlediği seanslarda özel olarak tercih edilir.

  2- bütün collie türleri

  esasen hepsi birer çoban köpeği olmakla birlikte insanlara karşı son derece yumuşak tavırlarıyla bilinirler. bir collie'nin insan ısırdığı hiç duyulmamıştır. shetland collie, border collie, blue lacy collie gibi köpek alt türleri vardır. bunlar içinde en meşhur olanı lessie olarak filmle ünlenmiş olanı ve koyun gütme konusundaki başarılarıyla bilinen border collie'dir. border collie aynı zamanda yeryüzünde bilinen en zeki köpek türüdür.

  3- poddle

  sosyetik ortamlarda yaygın ve insancıllığıyla bilinen bir köpek.

  4- portekiz denizci köpeği

  portekiz water dog denilen köpek ülkemizde pek görülmez. bulabileceğinizi de sanmam. balık avlayabilen ilginç bir köpektir. insanlara karşı da çok yumuşak huylu.

  5- pug

  zaten gördüğün zaman çok tatlı diyerek seveceksin. o da hiç ısırmaz zaten rahat ol.
 • yoktur.
  etçil, vahşi fıtratlı ve evrimsel olarak avlanarak beslenmeye programlı bir hayvan, asla tam anlamıyla evcil ve yumuşak huylu olamaz.

  damarına basın da görün.