• xray olayı tamamen şans. gittiğim ülkenin duty free’sinden 5 şişe aldım, geldim. bizim burdali duty free’de de 1 litre hakkım vardı. onu da aldım. 6 şişeyle çıktım. kimse xray falan demedi. arayıp soran da yok. geçtim gittim.
  • en sevdigim sey
  • yüzde 20 üzeri alkollü içeceklerden 1 litre altındakilerden 2 litre getirilebilir diye biliyorum ama gene googleyın siz.
  • bulgaristan üzerinden sık sık yapılan, birçok defa gerçekleştirdiğim eylem.
  • ithal günah
  • zamanında 11 şişe zubrowkayı valizde getirme görgüsüzlüğümle, hem gümrüğe hem de 2 sene üst solunum yolları hastalıklarına yakalanmadığım hafiften adrenalin salgılatan olay.
  • romanya ve bulgaristan gezisi sonrası, edirne'den sınırdan arabayla geçerken aracımızı gümrük memurları aradı, bizde mal gibi 3 arkadaş aldığımız bütün alkolu salak gibi arka bagaja koymuşuz, adamlar açtığı gibi karşılarında şişeleri buldular, sonra bize bunlar belirlenen limitin üstünde ve imha edilmesi gerekiyor dediler, bizde bir saat yapmayın vallah şöyle böyle diye adamların resmen kafasını siktik, onlarda şöyle içinden sikerim sizin yapacağınız işi, siktirin geçin der gibi bir bakış attılar ve tamam geçin dediler, bizde sorunsuz geçtik.
  • uçak yolculuğu yapıyorsanız duty freeden alacağınıza gittiğiniz ülkenin ucuzluk marketinden alıp bavula atmak fiyat olarak daha avantajlıdır. şişeleri de güzelce baloncukla sarıp kıyafetlerin arasına sıkıştırınca birşeycik olmaz. yine de kırmızı şarap falan taşırken insan kırılırsa ne olur diye düşünmeden edemez
  • ukrayna'dan 4 euro ücretle 1 litre nemiroff extra smooth vodka ile katıldığım hede. ülke girişinde gümrükçüler genelde kontrol etmediği için 5 tane ile bile ülkeye girebilirsiniz ülkeye. 4 euro olduğu için de bu riske girilir bence.
hesabın var mı? giriş yap