• sekiz saat yüzüp de; hipotermi geçirmediysen, zaten dr. manhattan falansındır. spor yapmana gerek yok.
  • deri mi yüzmüş; kasap mıymış?
  • kızlar spor yapıyorum bu arada*

tanım: iki spor türü arasındaki bir garip karşılaştırma.
  • yarın gel donanmada başla

(bkz: 8 saat yüzen insan)
  • boku çıktıgında her spor manyaklıktır...

16 yaşındayken bildigin ip atlama olayını aşırı abarttıgım için, göz damarım çatlamış, ve uzun süre ağır spor yapmam yasaklanmıştı. evet .ok basit, bildigin ip atlamak. saatlerce atlamamak lazımmış...

22 yaşındayken 7 saat basketbol oynadıgım için, bacaklarımın ağrısından 1 gün boyunca, kız arkadaşımın onca masajına ve ağrı kesicilere rağmen kıvranmıştım. tam 7 saat gelenle gidenle basket oynamışım, gözüm dönmüş...

8 saat yüzmek de bilemedim :) muhtemelen düşünmeyi bile cesaret edebilen bir adam bile benim şuanki halimin 5 katı kondüsyondadır :)
  • sekiz saat ne abi. yüzmeyi bilmemde kelebek stilinin zorluğunu bilen biler.

edit: bu arada bence 8 saat kesintisiz yüzmek, 8 saat kesintisiz yürümekten çok daha kolaydır. hatta 8 saat yürüyemem diye düşünüyorum. he birde 8 saat yüzen adam çok yorgun düşer tabi ama ağır bir spor olmuş olmaz.
  • basligi acan yazarin artist entrysini oncelikle siddetle kiniyorum
    ama baslikta yazan dogru. bu nedenle doktorlar ozellikle bel sagligi icin yuzmeyi tavsiye eder. uzun sureler duzenli yuzenlerin bence gyme gidip alet calismaya (estetik ve saglik acisindan) ihtiyaci yok. bu dedigim gri alan, herkese gore degisir
  • 10 yaşından beri profesyonel olarak yüzerim (yaşım 36)
    hiç bir gün 8 saat yüzmeyi denemedim.
    muhtemelen denememde.
  • kelebek için sırf 3 ay yalnızca dolphin ayak çalışmıştım ellerimi kullanmadan. sonra bel sakatlığı ve bacak kramplarıyla bırakmak zorunda kalmıştım. benim için çok acılı geçmişti. sonra bir de ellerle birleştirme ve nefesi ayarlama falan var. bildiğin yapılandırma isteyen bir spor yüzme ve devamını getirmek için gerekli motivasyon her zaman olmuyor. zamanı bükmeye çalışıyorsun bazen hızlanmak isterken, çığlık atasın geliyor suyun içinde. uzun lafın kısası gerçekten ağır bir spordur yüzme, eğer kastettiğiniz doğru teknikle bir sporcu gibi yüzmekse.
hesabın var mı? giriş yap