• bilginin aktarımına son derece önem veren bir cahil olduğum için de böyle yerli, yabancı kaynakları takip etmek hakikaten önemli ki yerliler arasında bir süreklilik ve dolgunluk yok. hakikaten işini doğru-düzgün yapan kişi sayısı eskiye nazaran artsa da yeterli değil.

ben kendisini youtube'da spss ve istatistik ile ilgili videolarından takip etmeye başlamıştım. atatürk üniversitesinin ve kapatılan şifa üniversitesinin uzaktan ya da kayıt altına alınmış ders videoları bulunmaz nimet niteliğinde.

bilim adına üzücü olan ise sanırım erzurum atatürk üniveritesinden sonra geçtiği şifa üniversitesi kapatılınca kendisi de khklar ile işinden olan akademisyenlerden birisi oldu. sonrasında sanırım bir şirket kurup istatistiki danışmanlık, makale inceleme-eleştiri, yazma gibi kurslar veriyor. kendinisi tanımıyorum ama suçlama ya da ceza olmamış ki dışarıda şirket kurmuş, ekmeğini kazanma derdinde.

başta da belirttiğim gibi bilgi aktarımı bizim gibi memleketler için hayatiyken böyle adamların şirket kurup bunu yapması yerine üniversitelerde yapmasının daha mantıklı olduğu doğru değil mi? türkiyenin en akıllı on bin kişisinin yarısından fazlasını doktor yapıp alakasız yerlerde harcayarak mı bir yere geleceğiz? bu ülkeyi bilim üretenler kurtarmayacak mı?

prof. dr. zekeriya aktürk gibi kişiler madem masumlarsa neden bilginin tüccarlığını yapmak zorunda bırakılıyorlar bilen var mı? memleket ne idüğü belirsiz, tv şovlarına katılan akademisyenlere ve troll akademisyenlere mi kalacak?
  • erzurum'da aile hekimliği 1. basamak uyum eğitiminde hocam olan değerli akademisyen.

aile hekimliğini türkiye'ye getiren ve uygulan kişi.

youtube'da karşılaşınca yazma ihtiyacı duydum. yaşadıkları akılalmaz.

yine de hızlı yükselişinin cemaate bağlı olduğu aşikar. keşke bu bilgi birikimi ile bu toplara girmeseydi.

keşke yazdım çünkü kendi twitter'ında sürekli keşkeli mesajlar paylaşıyor. ve artık bizim gözümüzle, yani muhalif gözle ülke ile ilgili sorunları paylaşıyor.

öğrencinizken bana akıl veriyordunuz. sanırım bir hekim olarak sıra bende.

değerli hocam, bilimle yetiştirdiğiniz bizler bu ülkenin umuduyuz. biliminizi alıp fikirlerinizi almayan bizler, sizinle aynı pislikle debelenmedik. keyfinize bakın ve unutun artık. kefaret olarak değerlendirin çektiklerinizi de.

biz bu ülkeyi ayağa kaldıracağız.
  • bilim dünyası, tıp dünyası ve türkiye için çok kıymetli bir insan. suçsuz yere 22 ay kadar hapis yattıktan sonra suçsuzluğu ortaya çıkınca serbest bırakıldı. zekeriya hoca gibi niceleri harcandı, zulmedildi, açlığa ve ölüme terkedildi. tüm bunlara rağmen bu kıymetli insan sahip olduğu ilmi youtube kanalında ders ders hazırlayıp paylaşıyor. ki verdiği dersleri parayla dahi başka bir yerden öğrenmeniz mümkün değil. varolsun.
hesabın var mı? giriş yap