• kahvaltılığa biraz siyah zeytin koyun. bence bu sele zeytin olmalı. (salamuralarda hile oluyor, yeşil zeytini siyah zeytin diye yutturuyorlar.) kahvaltılığın içine (üçte ikisi kadarına) soğuk sıkım zeytinyağı koyun. kalan üçte birlik kısma limon sıkın. biraz kekik ekleyin. biraz da bulabilirseniz biber salçası atın. o yoksa pul biber de olabilir. en sonunda iyice karıştırın, sonra ekmek banıp hayatın tadına varabilirsiniz.
  • zeytini kendi kanında acımasızca boğmaktır. veganların nedense hiç sesi çıkmaz bu olaya, burada da bir iki yüzlülük seziyorum.
  • matrix’deki insan-pil küvezine benzeyen olaydır.

kahvaltı hazırlıyordum, zeytini çıkardım falan suda beklettim, kekik-pul biber koyup, limon sıkıp üstüne zeytinyağ dökücem tam; bir anda aklıma arkadaşlar, hemen başlık açmalıyım derken, çoktan açıldığını gördüm. aslında çok severim, olmazsa olmazımdır. niye böyle bir şey geldi aklıma anlamadım, zeytinlere üzüldüm resmen.
  • aynı meyvenin farklı işlenmiş, dolayısıyla farklı tatlara sahip iki versiyonu ile yeni bir tat yakalamaktır.
  • "kendi yağında kavrulmak" ne kadar güzelse, o kadar güzeldir.
  • anlamadığım hadisedir. şeftaliye şeftali suyu döküp yiyor muyuz?
  • üzerine limon sıkmak ve pul biber ( veya farklı baharatlar ) ile taçlandırmak bir kaç level atlatır, italya da şöyle de servis edilir zeytinyağı üzerine balzamik sosu ve tuz kombini ile de servis edilir. bu seviye de mammamia dır. *
  • bugün abartıp peynire de zeytinyağı dökerek katıldığım eylem *
  • akabinde kekik, pul biber, sumak da tavsiye ediyorum, lezzeti sınıf atlar.
  • üstüne limon sıkılıp (bkz: mission completed) yapılacak hededir kendileri.
hesabın var mı? giriş yap