• (bkz: 3 milidolar)
  • fenerbahçe yönetiminin yapacağı küçük bir hamle ile damlaya damlaya okyanus olabilecek bir rakam. sıkı durun, hamleyi adım adım anlatıyorum.

1- donanımhaber sıcak fırsatlar bölümüne konu açılır. günde yandex'ten 1000 arama yapana anahtarlık, 10.000 arama yapana t-shirt diye. gerçi sarı lacivert dildo da olur, onlar için fark etmiyor.

2- bunu gören efsane ölücü tayfa yandex'i çökertene kadar arama yapar.

3- fenerbahçe yıllık olarak aldığı para ile ronaldo-messi-ibrahimoviç hücüm hattını kurar.
  • damlaya damlaya göl olacak miktardır. dert olmasın kimseye, günde en az az 100 arama yapıyorum ve bu da normal alışkanlık seviyesinde. daha önce dediğim gibi bir developer abuse etmeden çok rahat yapar. en fazla 5 dakikasını alır. en basitinden bugün oracle'daki json işlemleri için en az 25 arama yaptım, her fonksiyonu tek tek aradım da, aramasam da en az 10 olurdu. hani arifin manchester'a attığı golü aramak var ya, aha iste o olay bir developer için son derece mümkün ve sıradan.

edit: yandex'in burada abuse aramasına zaten gerek yok, ortada zaten bir yarışma yok. yani yandex sorgusuz sualsiz 'hadi bakalım bu kadar arayın, para sizin' demiyor. zaten o aramalardan kendisi çok daha fazla para kazanıyor. dolayısıyla abuse bir iş değil. ha bot, ddos, kontrolü vardır, kendi sunucu güvenlikleri için veya anlaşmanın da yıl sonunda üst sınırı vardır ama kalkıp senin baştan aşağı dictionary araman falan adamın umrunda olmaz. hedeflenen rakamlar, dünyadaki yandex aramalarının beste biri falan oluyor yanlış hesaplanmiyor ise ve yandex 1 yılda aramalardan 650 milyon dolar gibi para kazanıyor. hal böyleyken adam kazandığı 130 milyonun 40 ini fenerbahçe'ye veriyor demektir. nesini abuse etmiş oluyorsun?

edit : ilgili yazı:
    https://medium.com/…-şehir-efsanesi-mi-e26a6e8c3943

görüldüğü gibi adamlar bin arama başına 8.5 dolar kazanırken, bunun 3 dolarını verecekler. gayet win-win durumu.
  • baya baya dert oldu millete.
    alan ve satan razıyken, alan ve satan adına hesap yapıp durmanın anlamı nedir hacım?

bu 0.003$'ın nasıl ortaya çıktığı, ne işe yaradığı ve sınırlamalarına dair merak edilenler için: (bkz: #54136319)
  • belki vardır bilmiyorum ama bari fenerbahçe youtube da da kanal açsın taraftarda izleyip dursun sonuçta youtube da para veriyor dimi anlaşma yapmaya bile gerek yok bence buda iyi fikir hatta youtube kanalınada link versin yandex.
  • chrome gibi adres çubuğuna yazarak arama yapanlara:

ayarlardan, yeni arama motoru adresi olarak şunu ekleyin:

http://www.yandex.com.tr/…rch/?clid=2143529&text=%s

(clid'li kısım fb taraftarı olduğunuzu iletiyor. bu olmazsa düz yandex sayfasından aramış olursunuz takıma para gitmez)
  • tek başıma yapacağım aramalarla klübe ayda ortalama 3$ kazandıracağımı öğrendiğim fiyat. yılda sadece benim tarafımdan klüp havadan 36$ kazanacak.

götünü yaya yaya bu fiyatı küçümsemektense iyidir.
  • bir fenerbahçeli olarak yandex anlaşması sebebiyle birkaç gündür yapılan hesaplar ve bu konuda açılan başlıklar sebebiyle başımın döndüğü rakam.

ülkedeki bütün feenerbahçeliler işi gücü bıraktı hesap yapmaya başladı.
hesabın var mı? giriş yap