şükela:  tümü | bugün
 • büyük ihtimalle işbankası güvenlik departmanına falan ait olmayan numaradır. dolandırıcıların yeni numarasıdır. önce böyle deyip kafa karışıtırp sonra kart bilgilerinizi teyit edelim vs diyip kart bilgilerini alabilirler. emin olmamakla birlikte güçlü bir tahmindir. ısbankasi arasa muhtemelen 0850 7240724 olan kendi numarasindan arar.
 • iş bankası güvenlik birimi tel. nosudur. 0850 724 0 724 ü arayarak doğrulattım.

  kredi kartınız kopyalanmışsa ararlar.
 • iş bankasının güvenlik departmanın telefonudur.yurt dışından yaptığım bir alışveriş sonrası işbankasından mesaj geldi kartınız kapatıldı diye.ardından bu numara aradı.işlemin tarafımdan yapıldığını onaylayınca kartım tekrar kullanıma açıldı.kart bilgilerinizi teyit edelim vs diye bişey sormadılar xxxx nolu biten kartınızdan şu işlem yapıldı bilginiz var mı?yoksa kartınızı kapatıyoruz dediler.
 • iş bankası güvenlik birimine ait numara. kredi kartının kopyalanması şüphesiyle aramışlar. onay isteyip kartı iptal ettiler.
 • ilk aradıklarında güvenmediğimi ve normal müşteri hizmetleri numarasını arayarak teyid edeceğimi söyledim. gayet anlayışla karşıladılar ve ikinci aramamda sorunu hızla çözdüler. en ufak bir şüphede kart iptali işlemini uyguluyorlar.
 • beni arayıp ulaşamamış numara. ben de iş bankası müşteri hizmetlerini aradım, kendilerinin güvenlik departmanı olduğunu söylediler. onlara güvenerek geri arıyorum. sonucu editlerim.

  edit: numarayı geri aradım, yanlış tuşa basarak genel müdürlüğün kart kabul sistemine yönlendim. adam bana telefonu kapatıp yeniden arayın malesef burdan işlem yapamıyorum dedi. dolandırıcı değil diyebilirim. %90, ama olabilir de*
 • bugün beni aramış dolandırıcılara ait telefon numarasıdır. kredi kartı bilgilerimin çalındığıyla ilgili bir şey söylediler. ben zaten iş bankası hesabımı ve kartlarımı 2-3 ay önce kapatmıştım ama her türlü yemezdim zaten. beni arayan kadın birkaç saniye konuştuktan sonra onun suratına kapattım. biraz internetten baktığım kadarıyla böyle bir numara iş bankasının mevcudun da gerçekten olabilir ancak bir şekilde aynı numarayla bu dolandırıcılığı yapıyor gibi gözüküyorlar. çok ilginç bir şekilde internette bu numaranın güvenilir olduğuyla ilgili bir çok fake yorum da var. 0850 724 0 724 (gerçeği) ve 0850 724 0 427 (sahte) arasındaki benzerlikten yararlanılarak bir kandırmaca yapılmaya çalışılmıştır, iş bankasının resmi sitesinden numaralar kontrol edilebilir. tongaya basmayın.

  edit: bugün hem 0850 724 0 724 ve 0850 724 0 427 numaralarını aradım. 0850 724 0 724 numarasını durumu ihbar etmek için aramıştım ama bana 0850 724 0 427 numarasının güvenlik birimine ait olduğunu söylediler. sahte olduğunu düşündüğüm numarayı arayıp durumu izah ettiğimde bana buranın güvenlik birimi olduğunu, bana yanlış aramanın yapıldığını ve bunu dikkate almamam gerektiğini söylediler ve açıkçası söylediklerimi pek sallamadılar. ben ortada yine bir iş olduğunu düşünüyorum, zaten bana girip çıkabilecek bir durum olmaması nedeniyle ben bu aramayı daha çok başkaları dolandırılmasın diye yaptım; biraz tedbirden zarar gelmez. benim hatam o an işim olduğu için karşı tarafı dinlemeden telefonu direk kapatmam oldu, yoksa durumu tam olarak anlayabilirdim.