• (bkz: #32476827)
  • güzel bir kampanya. biraz bakındım nette konu ile alakalı olarak evet ya bir ara 1 kuruş vardı ne oldu diye bunlara anladığım kadarı ile birileri bundan para kazanmış. 1 kuruşun hurda değeri 1.92 kuruş ediyormuş. piyasada da 50 milyon adet 1 kuruş sürülmüş buda totalde geri dönüşümde 960 bin ediyor. anlaşılan bazı kişiler piyasanda parayı toplayıp hurda satışı yapıyor. nasıl bir ülkedeyiz arkadaş ya...
  • zengin değilim. üstelik zengin olup para bağışlamakla paramın -rızam olmadan, metazori olarak- üzerine yatılması arasında fark var.

yıllardır pos cihazı olan her yerden nakit yapmak istediğim alışverişimi "banka kartı" ile yapıyorum. bu şekilde firmalar hem yaptığım alışverişin vergisini ödemek zorunda kalıyorlar hem de küsuratlı tutarları yuvarlayamıyorlar.

kasalarda 1 kuruşum nerede? diye kavga etmekten yorulduğum bir zamanda bulduğum çözümdür. arz ederim...
  • banka kartiyla alisveris yapilarak cozulecek problemdir.
  • benim fikrim 1 kuruşlar için harcama alanı sadece bağış kurumları olsun, yani alışveriş mağazalarında hemen çıkışa yakın 1 kuruş toplama kutuları olsa mesela, alışverişini yapan o 1-2 kuruşu oraya atsa çok güzel bir meblağ ortaya çıkar(aksi taktirde kimse 1 kuruşu gidip bi yere bağışlamaz)..

tabi bu muhteşem ötesi hariklar harikası tavsiyemi gören çok fazla insan olmayacak çünkü eşşeğin cinsel organından ötürü sözlükte çaylak durumdayım hala. adalet mi lan bu neden sözlüğün kralı olamıyorum.
  • sitesinin kırmızı arka planıyla v1 korteksime bıçak sokup çıkarmış kampanya. beyaz üstüne siyah olsa olmuyor muydu?
  • işte bu sebeple banka kartı kullanın diyoruz size. o ekranda ne yazıyorsa onu çekmek zorundalar.
  • esnaflarda 3.95 de 4 lira, 4.10 da 4 lira olduğu için esnafları olumsuz olarak ilgilendirmeyen kampanya. şu bimlerin migrosların ettiği karları da konuşmaya gerek yok sanırım.

ancak markete 1 kuruş kaptırmayayım diye kredi kartı kullanıp bankalara yüzlerce kuruş kaptıranlara götümle gülüyorum.
hesabın var mı? giriş yap