637 entry daha
  • maç 0-0 iken topu direkten dönen topçu için "hatır şikesi" yaptığını iddia eden kuşların başlık altında ağladığı maç..

onyekuru o kadar iyi topçu ki, topu kaleye atmak yerine direğe hedef alabiliyor ama adana demirspor'da oynuyor.

gerçi bunlar şike diyince insan bir bildikleri vardır diye* şüpheye düşmüyor değil.

daha geçen hafta hakemler müdahale etmese bugün 9 değil 15 puan fark olacaktı belki, hala daha ağlıyorlar. ağlayın ağlayın, sadece ağladıkça teneke kazanamayacaksınız.
  • rcs içinde oynasak da; üretkenlikten uzak, son dokunuşlarda başarısız ve organize atak geliştiremediğimiz bir maç oldu.

ads genelde maçı kazanmaya gelmemiş, ikinci yarı oyuncuları yatarak maçı bitirmeye çalıştığı ve hakeminde buna destek olduğu bir maçta galibiyet almamız şampiyonluk yolunda iyi oldu.

hakem yine maçın kaderine etki etti, okan buruk'un dediği gibi --- spoiler ---

“sayın lale orta var hakemlerini alır, onlara neyin kırmızı kart olup olmadığını anlatabilir. biz de öğrenelim. ben bilmek istiyorum. 2 haftadır dubois ve mertens'in ayakları kırılabilirdi. ayaklarının kırılması mı gerekiyor kırmızı kart için?”
    --- spoiler ---

maçın oyuncusu gs'da : (bkz: milot rashica)
    ads'da : (bkz: badou ndiaye)
  • zorda olsa cimbom 'un aldığı maç.

2 nisan 2023 fenerbahçe beşiktaş maçı sonrası fener'in 3 puan alamama olasılığı durumunda galatasaray şampiyon diyebiliriz. ne play off ne puan silme kurtarır bu sene cimbom her türlü hak etti. saygı duyuyoruz.

önceden gelen edip akbayram : güneşlerim doğmuyor taliscam nerdesinspor...
  • her maç adet haline gelen, “galatasaraylı futbolcunun bileğine ya da kaval kemiğine basma” hadisesi yine yaşanmış, canını yediğim hakem yine sadece sarı kart göstermiştir.

ne olması gerekiyor sayın aq, adamın bacağının kopması mı lazım kırmızı kart için.

tanım; galatasaray'ın formsuz olmasına rağmen kazandığı maç olmuştur.
  • son iki maci izledikten sonra kadikoy deplasmaninda 3 farkla nasil galip geldik diye dusunmuyor degilim. kader maci inonude olur.
  • rashica: vasıfsız, sadece ileri geri çizgi boyunca koşuyor hiç bir katkısı yok... bugün iyiydi, çok koştu mücadele etti...

oliveira: hiçbir işe yaramayan bir adam, belhanda'nın aynısı... ne kaleye vurabiliyor, ne duram top kullanabiliyor, ne kilit bir iş yapabiliyor. allah'tan midtsjö girdi bu malın bütün maç yapamadığını 10-15 dkda yaptı... bu aptalın çocuğu gitti birde düdükten sonra topa vurdu... sikimin salağı seni... belhanda denen çöpten yeni kurtulmuştuk, yine başımıza bela ettiler bunu...

mertens: bu arkadaşta vasıfsız. aga sağa sola top vurman bizim işimize yaramıyor... senin oyun sıkıştığında çözüm üreten tak tak oynayan bir adam olman laızm. ya uzaktan vurur gol atarsın, ya kilit pas atıp asist yaparsın hiçbiri yok... neyseki zaniolo oraya geçince ne yapması gerektiğini gösterdi...

torreira: yine muhteşemsin, çok çok iyisin.

muslera: top hiç gelmeyince konsantrasyonu kaybetti az daha yiyorduk.

nelsson: helal aga ya sen hep aynı topu istikrarla nasıl oynuyon valla helal...

boey: nelsson ile benzer şekilde yine süper.

kerem: maçın ilk yarım saati çok iyiydi, 2 asistini yedi icardi adamın, bir tane de enfes çalım üstüne şutu güzeldi, gerisi rezalet... amk sende risk almadan oyna, niye risk alıp kerem kötü dedirtiyorsun ki? oliveira gibi mertens gibi, sağa pas at ver sola pas ordan al sağa ver, sola ver dön geri ver... oliveira, mertens gibi saklambaç oyna, hiçbir sikim yapmadan dolan oralarda, bak onları hiç eleştiriyorlar mı?

adekugbe: iyiydi, mücadele etti, çabaladı.

abdülkerim: kanka çok gaza geliyorsun alıp başını gidiyorsun, geçen hafta bize 1 puana mal oldu, bu hafta yine yaptın aynısını, yapma...

icardi: kanka kımıldamadan maç oynanmıyor haberin olsun... topu sana atıyor kerem, geri geri kaçıyorsun, kafanın üstüne atıyor kerem dağa taşa vuruyorsun, geri kalanda da saklambaç oynuyorsun...

takım genelinde şımarıklık ve disiplinsizlik hakim... bunu okan hocanın hızla çözmesi lazım.

genel anlamda ilk yarı baya iyiydik, ikinci yarı sıçtık bölüm bölüm... değişiklikler ile kotardık...

okan hoca bugün süperdi... yaptığı değişiklikle maçı aldı... bu ilk değil bu sezon en az 10 maçta hoca yaptığı dokunuşlarla maçı kazandı...
  • galatasaraylı kardeşlerim sakin olun kuşlar az biraz sonra hava sahamızı terk edip yarın simit kapmak için birbirlerini yiyecekler. o zamanda biz çok güzel eğleneceğiz.
  • 1-yine bileğe basılma ve yine çıkmayan bir kırmızı kart. en başa yazıyorum. yazıların ilk cümlelerini okuyup geçenler bu cümleyi okusun diye. artık okan hocaya da tak demiş ki o da dedi maç sonunda. rakibe kırmızı çıkması için ne gerekiyor tam olarak? oyuncuların ayakları, bilekleri mi kırılsın? kaç oldu bu. lehine yapılan hatayı falan geçtim normal kararları verin. aynı pozisyonlar rakip maçında olsa ne olurdu? nasıl kararlar verilirdi? herhalde hepimizin cevapları aynı.

2-maç eksikliğinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir uyumsuzluk var. kadro aynı kadro ama sezon başındaki oyunu oynuyoruz. topla rcs'da buluşuyoruz ama o topu yine kaleye sokamıyoruz. tabi bunda rakibin de etkisi var. malesef bizde rakipler futbol oynamak yerine oynamamayı tercih ettikleri için yatıyorlar ve full kapanıyorlar. aç açabilirsen.

3-icardi'ye ayrı bir madde yazmak istiyorum. wanda karısı geldikten sonra bariz bir düşüş var. ama öyle böyle bir düşüş değil. ilk yarıda kerem'in al da at dediği yerde öyle laubali, öyle lakayıt davrandı ki basit derecede gol yazabileceği bir pozisyonda arkasında rakip geldi ayak koydu. orda o golü atsa hepimiz için daha rahat bir maç geçecekti. daha zorlarını artığını gördük. ama bilhassa son 2 haftadır ki performansı çok büyük soru işareti.

4-torreira, boey ve nellson çok çok iyiler. muhtemelen bu 3'ü seneye aramızda olmayacaklar. olmamaları da haklarıdır. alınan sol bek çok kötü. kazımcan'ın oynaması ondan çok daha iyi olur. rashica'yı beğenmeyen arkadaşlar var. bu adam kendini size beğendirmek için daha ne yapsın?

5-mertens... sen allahın bir lütfusun.

son not: yarınımı derbiye ayırdım. yapıcam iftarımı, alıcam çayımı. rahat rahat izleyeceğim maçımı. her sonuç mu bize yarar arkadaş. ete para vermeyin, yiyin birbirinizi!
  • sezonun en zor, en güzel galibiyetlerinden biriydi.staddan yeni geldim ayağımın tozuyla değerlendirmemi yapayım.

muslera: çok fazla iş düşmedi kaptan'a, sadece bir pozisyonda az kalsın yakıyordu bizi, ama neyseki takım arkadaşları hatasını telafi etti.

abdülkerim: fabrika ayarlarına geri dönmüş konya maçından sonra, gayet başarılı buldum kendisini.

nelsson: savunmanın sigortası, güven veriyor. bu sene futbolunu çok üst noktaya taşıdı.

sacha boey : o da eski formuna geri dönenlerden, onyekuru'ya nefes aldırmadı, yaz kampında bol bol orta çalışmalı.

adekugbe: geldiğinden beri en iyi maçını oynadı, savunmada yaptığı müdahaleler üst düzeydi.

torreira : iyiydi bugün, ama daha önce çok daha iyi maçlarını izledik atom karıncanın.

sergio : kendisinden hücumda daha hareketlilik bekliyoruz, o yüzden bugün takımın en durağanlarındandı.

mertens : açık ara takımın en iyisiydi, gün geçtikçe profesyonelliğine hayran oluyorsun. hem hücumda hem savunmada müthişti.

kerem: istediğimiz kerem gibi değildi, ama olacağı daha çok maç var önünde. kerem bu takımın göz bebeğidir.

rachica: çok çabaladı, hiç durmadı. ben beğendim kendisini bugün.

icardi: performansında ve fizik kalitesinde inanılmaz düşüş var. bugün en çok kendisine söylendim, burası galatasaray bir anda göğe çıkarırız ama bir anda indirdiğimizde neye uğradığını şaşırır. umarım geçici bir durumdur bugünkü ruh hali.

zaniolo : gönülden oynuyor, klas adam belli değerlendirecek kadar oyun içinde olmadı bugün. attığı gol umarım performansını yukarı çeker.

kazımcan: neden 11 başlamıyor bilmiyorum ama bu çocukta galatasaray'ı kaldıracak kumaş var.

midtsjo: kuzeyin kral'ı,ayağına sağlık. bugün takımı ipten aldı, milyonlarca galatasaray taraftarı sayesinde mutlu uyuyacak. attığı gol, usta işiydi.

lale orta: kaldığı yerden devam ediyor hanımefendinin hakemleri göreve, ilk yarı emre akbaba'ya çıkmayan kartın izahı yok. ben kendisinin sadece görüntüden ibaret olduğunu düşünüyorum, bir insan hele ki bir kadın, bu kadar ağır "eleştirilmek" istemez.

bahattin şimşek : sana söyleyecek çok fazla bir şeyim yok, ama yazık ediyorsunuz kendinize, ailenize. göz göre göre yapmayın bunları.

ali şansalan: bugün demirsporlu oyuncuların oyunu soğutmasına inanılmaz derecede müsade etti.

galatasaray taraftarı: ramazan ayına rağmen yine müthişti taraftar.

okan buruk: ayağına taş değmesin hocam, o goldeki sevincin bizim şampiyonluğumuzun sıvası olacak.
  • galatasaray'ı şampiyon yapacak maçtır. ek olarak daha önceki benzer maç için (bkz: #87067683)
31 entry daha
hesabın var mı? giriş yap