• arkadaşımın önerisini kabul etmeyerek kurtulduğum patlama. hayatını kaybedenlerin ailelerine allah sabır versin, artık bu tarz olayların yaşanması ağır gelmeye başladı. merak ettiğim bir nokta var bazı patlama anı videolarında silah sesleri geliyor, bir çatışmamı oldu yoksa patlama etkisiyle alandaki silahlarmı ateş aldı bilgilendiren olursa sevinirim. son olarak uzaktan yakından en ufak sebebi, etkisi olan kim varsa allah belasını versin.
  • allaha havale ediyorum.
  • içimizi yakan başka bir olay daha.

öncelikle hayatını kaybeden bütün kardeşlerime allah rahmet etsin, kalanlarına sabır versin. allah yapanın da, yaptıranın da, fırsat verenin de belasını versin.
    biz burada ne söylesek ne yazsak boş, ölen ölüyor, kalan yakınları acısını çekiyor. ateş düştüğü yeri yakıyor. nasıl olsa iki güne kalmaz unutacağız.

bu arada ülkemizde onurlu basın olmadığını sadece "gazatacı" olduğunu da tekrar gördük bu vesileyle. hangi çağda yaşıyoruz sanıyorsunuz, artık en ufak bir şey bile gizlenemezken, saatlerce 20 yaralı var diye goygoy yapıyorsunuz. yabancı haber sitelerinde ne olduğu görünüyor, ki gayet açık olayın büyüklüğü .

içişleri bakanının ağzına bakıyorlar belki açıklar diye, o da vali ile konuşup değerlendireceğiz diyor. sanki şehit sayısına karar verecekler 3 mü olsun 5 mi diye.

sonra cumhurbaşkanlığı açıklama yapıyor "şehitlerimiz var" diye. başbakan desen ortalıkta yok. hükümet yok oldu, başkanlık sistemine geçtikte haberimiz mi yok?

burada yanlış anlaşılmak istemem, bazıları halkı korkutmak-tedirginlik falan diye düşünmesin. asla olay yeri görüntüsü paylaşılmasını istemem o ayrı bir mevzu. ama insanla dalga geçer gibi gerçeği gizlemek nedir.

diğer taraftan bakıyorsun başlamışlar, bir taraf diyor başkanlık sistemi tasarısı geldi de zamanlaması manidar, öbürü diyor gündemi değiştirmek için bla bla, bilmem o ne yazmış, bu niye böyle demiş. ne düşüncede olursanız olun, önce insan olun. bilhassa dindar geçinenler için söylüyorum, hz. ömer'in sizin için güzel bir sözü vardır:

"insanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır."

öyle berbat bir ülke haline geldik ki, her şeye bir kulp bulunuyor. her yanlıştan, her hatadan birileri ak kaşık gibi çıkabiliyor ve kimseye laf anlatamıyorsun. en çok buna yanıyorum.
  • "siyasete alet etmeyin" derken muhalefete seslenilmiştir. yoksa patlamadan 10dk sonra "başkanlığa karşı yapılmış bir saldırıdır" diyebilirsiniz, bunda bir sakınca yok.

patlamada ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.
  • en yakın arkadaşımın birkaç dakikayla kurtulduğu patlama.
    kendisine bir süre ulaşamadık meğerse her şeyden habersiz osmanbeyden metroya girmiş.
    hani diyoruz ya, hep tanımadıklarımız ölecek sanıyoruz diye.
    bu korkuyu yaşadıktan sonra o acıyı hayal dahi edemiyorum. sahip olduğumuz vicdan bunun milyonda birini hissetmeye bile yetmez.
    algılayamıyorum.
    artık patlama haberlerinin hırsızlık, trafik kazası gibi haberlerden bir farkının kalmadığını hissediyorum. patlama olmasına şaşıramıyoruz.
    kabulleniyoruz evet. alıştırıldık.
    algımız bizim elimizde değil, yönetiliyoruz, yönlendiriliyoruz.
    hangi bilgi doğru hangisi yanlış hepsi iç içe girdi.
    insanlığımızı kaybettik, ölümün acısını hissetmeyi, yas tutmayı, ölüye saygılı olmayı yitirdik.
  • aksam saatlerinde kadikoyden metroyla evlerimize donmeye calisirken bir kizin yanindaki arkadasina "bugunde patlamadik, cok sukur." dedigine kulak misafiri olmustum. artik bu ulkede yarinimizin garantisi yok. bizi bu duruma alistiran, icimize bu korkuyu salanlara lanet olsun.
  • ulan hakem falan dedik ama siktir et,size bir şey olmasın beşiktaşlılar.evinize sağ salim dönün bursalılar.ne kadar birbirimize kızsakta,nefrette etsek,birbirimizin kaybına dayanacak gücümüz yok aslında...yaralılara acil şifalar diliyorum,hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allah rahmet eylesin...
  • umarım düşündüğümüzden, korktuğumuzdan daha az insanın canı yanmıştır cnntürk de ambulansların olduğu bölgeyi görünce çok korktum umarım evham yapıyordurumdur. allah ölenlerin ailelerine sabır versin.
  • daha dün bir emniyet operasyonunu savunmuştum (bkz: 9 aralık 2016 huzur türkiye operasyonu)

bir işi de doğru yapsanız, önlem alsanız ölürsünüz. işinizi doğru yapsanız da kimse ölmese.
hesabın var mı? giriş yap