şükela:  tümü | bugün
  • ...ey aklımın tarihi ey su geçirmez gücüm
    unutmadın unutmadın silah tutan elleri

diyen turgut uyar'la birlikte,

o gün de bugün de yarın da silah tutan ellerin bir ve aynı el olduğunu biliyorum, o el halkların geleceğine yönelen bir eldir dün de yarın da:l

kapılarda bıraktılar her şeyleri her şeyleri
    ey üzünç yalnız bir seni mi aldılar içeri...*
  • az önce twitterda açılmış taglarda gezindim. kendimi kan çukurunun içine düşmüş, ellerim ayaklarım kanla dolmuş gibi kirli hissettim. insanoğlunun nefreti midemi bulandırdı. ben böyleyken bu kan çukurunu nefretleriyle dolduranlar... onlar... siz... nasıl temiz kalabiliyorsunuz...? ölümü ne sanıyorsunuz..? filmlerde gösterilen, iki gün sonra unutulan bir şey midir ölüm, sevdiğini kaybetmek anahtarlarını kaybetmek gibi bir şey midir, yoksa yuvasız kalmak mı...? sahi, siz ölüm hakkında ne biliyorsunuz..? ne biliyorsunuz ki sadece parmaklarınızı oynatarak, oturduğunuz yerlerden savaş tellallığı yapıyorsunuz, ne biliyorsunuz ki daha çok kan, daha çok ölüm istiyorsunuz..?

gençler öldü, onun, senin, benim fark etmez hepimizin gençleri hayatlarının baharında kopup gittiler yaşamdan. ne kaldı onlardan geriye bize, ne öğrendik ki daha çok kan ister olduk. ölüm neyi çözdü ki daha çok ölüm ister olduk...?

yazık ettik kendimize, çok yazık, iki nefeslik yaşamımızı nefretin tam ortasına yazdık.
  • 8 yaşındaki çocuk öldü bu patlamada namus fukaralari hala terör sempatizanlari falan sizin ruhunuzu sikeyim karşıma çıkmazsınız ki sokakta.
  • adı barış ama içi teröre selam olan bir değişik mitingin düzenlendiği alanda yaşanmış patlamadır.
  • çocuklar ölmesin demek yasak
    savaşa hayır demek yasak
    10 ekim'de ölen insanlar mı?? onları unuttuk bile...
  • edit: bahsettiğim miting suruç mitingiymiş, karıştırmışım. bu mitingde "bu meydan kanlı meydan" halayları çekiliyordu. iki patlamaya da üzüldüm açıkçası. değer mi? ne uğruna kimin ya da hangi siyaset uğruna? yaşayıp gideceğiz, zamanımız az ve uğraştığımız işlere bak. türk, kürt, şu bu... hikaye, tek gerçek var o da ölüm.

bu miting de "arinden sibele yürüyoruz zafere" sloganlarıyla halay çekiliyordu. arin ve sibel pkk canlı bombacısıydı, mitingde de bir canlı bomba kendini patlattı. ironi değil gerçek. unutmadık lan, unutmayız bu olayı. canlı bombayı överken canlı bomba kurbanı olmak, biraz düşün bence.
  • bir terör eylemidir. kötüdür. barış pınarı harekatı bu nedenle önemlidir, anladın mı? barış pınarı harekatı savaş değildir, terörün başını ezme girişimidir.. duruma göre terör seven, duruma göre devleti eleştiren gerzek, anladın mı??...
  • bir ara pkk canlı bombacılarını öven hesaplar debe'ye girerken bu barış mitingi adı altında yapılan pkk propagandasını eleştiren, alay edenler uçuruluyordu. sözlük böyle bir yer işte. pkk sevici olup barış elçisi olarak taçlandırılacağınız bir ortam. pkk'yı eleştirir, laf söylerseniz de kanat takıp sonsuzluğa uçururlar. evet.
  • ne olursa olsun terör sempatizanı da olsa böylesine feci bir şekilde ölen insanların arkasından böyle konuşulmaz. az sakin olun.