• an itibariyle kocaeli mitinginde gerçekleşen hadise.

der spiegel'in kapağı şu şekilde. altında da almanca ''ich bin das volk (ben halkım). das zeitalter der autokraten (otokratların devri).'' gibi bir söylem var.

erdoğan bugün mitingte ''bir alman dergisi ben de dahil 4 lideri kapağına taşıdı. dünyayı şekillendiren liderlerden bahsediyor. elhamdülillah'' dedi.

pes.
  • ooo yarın diyarbakır'da ince doğru çevirisini okur halka.

ekleme editi: ulan almanca gibi kendi spesifik kelimelerini bile oluşturabilmiş, tutarlı bir dil için, elde basılı dergi olmasına rağmen, utanmadan sallayanlar; kim bilir arapça gibi ünsüz kelimeler kökünden gelen, aynı kelimenin bin tane farklı anlama gelebildiği bir dilde, neler sallıyorlardır diye düşünmeden edemiyorum sözlük. kimse bu danışmanlar artık bilemiyorum. yuh yani.
  • reis cildirdi, adam kendi kalesine gol atmaya doymuyor ya lan.
  • o danismanlar yok mu o danismanlar. reisi rezil etmeye doyamadilar. ayiptir, adami niye ters kose yapiyorsunuz? simdi ince baskan her mitingde bunu kullanmayacak mi?
    (bkz: adamın gol diyor) *
  • danismanlar fetocu mu yoksa sadece reyizlerini mutlu mu etmeye calisiyorlar seklinde meraklandiran gaf.
  • danışmanları arasında ince seven biri olduğuna artık inancım tam ahaha. sormuşlardır "almanca bilen var mı aramızda?" "var", "ne yazıyor" "büyük başkanlar yazıyor"... ve reis kendi mitinging golü yer.
  • ya allah aşkına kim gidip bakacak internetten?

adam ekonomik istikrar sürsün istiyorsanız bana oy verin diyor, millet alkışlıyor halâ. bu kitle mi araştıracak? geri kalan okumuş kısımın tek umrunda olan şey çıkarları zaten.
  • kusura bakmasın ama bu der spiegel'in suçu. bi anlam verememistim bunu gördüğümde zaten. almanya hiç müdahil olmasa tayyip kaybetcek zaten ama sürekli adamın ekmeğine tereyağı sürüyorlar.
  • isine gelmediginde dergilere laf soyle, isine geldiginde dergi beni kapak yapmis de.

gaf degildir bu arada. derginin liderlere atfettigi seyler, zaten erdogan'in hosuna giden seyler.
    erdogan'in "neden bana demokrat demiyorlar" diye bir derdi oldugunu sanmiyorum
hesabın var mı? giriş yap