• haber değeri yoktur.
    terbiyeli bir şey yapılsaydı olurdu ama.
  • ya ne çalacaklardı zeybek mi dediğim terbiyesizliktir.

olm konya lan.

ülkenin iq oranı en düşük şehri amk.

başka ne bekliyordunuz ki...
  • konya kadar başınıza taş düşsün demeye sebep, aslı olmayan terbiyesizlik.

"mehter marşına karşı olmamakla beraber 10 kasım'da bunun kasti olarak yapıldığı ortadadır" diyor bi' de.

al, öğren :

http://www.konya.bel.tr/…erayrinti.php?haberid=2068

konya'da 2008'den bu yana her cuma zafer meydanı'nda mehter takımı konser verir, bu yıl 10 kasım da cuma gününe denk gelmiştir.

günahım kadar sevmediğim konya'yı savunur hale geldim sizin gibiler yüzünden.

edit :

hızımı alamadım. bak kardeşim, anısını savunduğunu ve saygı duyduğunu düşündüğün sevgili atatürk senin gibi boş bir gençlik yetiştiğini görseydi inan çok üzülürdü, kahrından ölürdü adamcağız, senin yüzünden. arkasını önünü düşünmeden, araştırmadan düz adam mantığıyla hareket etmeden önce o çok sevdiğin atatürk'ün mirasına layık olmayı dene. konya senden daha kaliteli, erdemli ve üretken atatürkçülerle dolu, gel bi çayımızı iç.

edit 2 : bu cuma da yapılmayıversinciler türemiş. yukarıdaki entryde anlatmaya çalıştığım ve tepki gösterdiğim şey, bu konserin bilinçli olarak 10 kasım'a özel düzenlenmiş gibi yansıtılması. şahsi düşüncem verilse de olur verilmese de yönünde, toplumsal hassasiyet göz önüne alınarak bu hafta ertenebilirdi, evet. ama ertelenmemiş, başlığı açan arkadaş bu noktaya değiniyor olsaydı da sesimi çıkarmaz, haklıdır böyle düşünebilir derdim.

ahahahah, ömrümde tek bir oy bile vermediğim ak parti'nin yönettiği büyükşehir belediyesi'ni savunuyorum ve bu çok ilginç. insan gerçekten hayret ediyor.
  • konyadır, normaldir..
  • belirtilmiş fakat emin olunamamış, bu durum konyada her cuma, namazdan sonra mutat gerçekleşir.

ha bugün yapılmalı mıydı soru işareti.
  • her cuma mehter çalıyorumuş!
    bu yapılan kasıtlı bir şekilde yapılmıştır.

mesele her gün yapılıp bugünün cumaya denk gelmesi değil.
    bugün 10 kasım.
    insanların hassasiyetlerinin olduğu bir gün.
    bunu bile bile mehter çalarsan art niyetlisindir.

düğün tarihi belli olduğu halde insanlar komşularının cenazesi olursa düğünü iptal ediyorlar saygıdan.
    eskiden bizim oralarda cenaze olduğu zaman annem babam kızardı tv açmama.
    neredeyse bir hafta hiçbir evde tv açılmazdı.

sanki bizimkiler medeniyetin beşiğinden geldi.
    sadece saygı duyulması gereken zamanları iyi biliyorlar ve art niyet yok hepsi bu!

işidi alkışlayan güruhun yaptığı terbiyesizliktir.

edit imla.
  • her hafta yaptığın o şeyi 10 kasım’da yapmayacaksın, bak yapmasan iyi olur demiyorum yapmayacaksın.
    yaparsan da bunun art niyetli olduğu anlaşıldığında ama mama yapma hakkın da yok, madem bir işe giriştin arkasında dur. gelmişler bir de savunuyorlar burda şu rezilliği.
    ülkenin kurucusunun ölüm yıl dönümünde sokakta kutlama gösterisine ara vermeyen adam kusura bakmayın da art niyetlidir ve nefreti körüklemeye çalışıyordur.
  • ben paşayı sevmiyorum. sen siren çalınca bana terbiyesizlik olmuyor da ben mehter çalınca niye sana terbiyesizlik oluyor.
hesabın var mı? giriş yap