• ispanya'da protesto özgürlüğüne kısıtlama getiren, gösteriler öncesi izin alma zorunluluğu koyan 'ulusal güvenlik yasası'na tepki madrid'de gerçekleşen tarihteki ilk hologram yürüyüş vasıtasıyla gelmiş.

özgürlük için hologram haraketi tarafından düzenlenen bu eylemde 'özgür vatandaşlar olarak protesto edemiyorsak, özgür hologramlar olarak bunu yaparız' deniliyor özünde.

hem hologramlar gaz yiyemez, ölemezler!

kaynaklar
    http://revolution-news.com/…against-spains-gag-law/
    https://www.youtube.com/watch?v=dvouthp1taq
  • bizde gerçekleşse akabinde mutlaka şu olur;
    12 nisan 2015 hologramın yasaklanması
  • bizde olsa coplayacak gazlayacak gösterici bulamayan türk polisi error verir resmen, devreleri yakar. sonuç da şu resimdeki gibi olur:
    http://i.telegraph.co.uk/…urkey-beatin_2531555k.jpg
  • (bkz: jedi lobisi)
  • açıkçası üzerine tez hazırlanacak bir eylem. genel yargı hoş gözüktüğü ki ben de ilk gördüğümde açıkçası çok yaratıcı bulmuştum. ortalık dağılmıyor, kimse yaralanmıyor ve ölmüyor...vs. fakat altyapı-üstyapı, weber-marx, siyaset-ekonomi gibi başlıklararasındaki yüzyıllık tartışma yazınlarını düşündüğümde bana kalırsa uzun vadede yönetilene zarar vereceğini düşündüğüm eylem biçimi. somut ile soyut arsındaki münakaşanın izdüşümü gibi aslında. bu biçimin genele yayılması halinde bana kalırsa gerek eylem yapan gerekse iktidar hissizleşecektir. şöyle düşünelim bugün beyaz yakalı denilen ve sömürü kapsamında bakacak olursak 19.yüzyıl işçisi gibi sömürülen sınıf, teknolojinin gelişiminden mütevellit bir konfora kavuştu. bu vuslatta kaybolan terim proleterya tanımının kendisiydi. aslında potansiyel olarak mevcut olmasıyla birlikte artık hissizleşmişti. ev alıyor,araba alıyor, haliyle borçlanarak yaptığı için gık diyemez oluyordu. dolayısıyla 19.yüzyılın proloteri ter döktüğü için kan dökmeyi de biliyordu. velhasılı bizim beyaz yakalı artık iş yerinde tıpkı eylemdekiler gibi hologramlaşmıştı. tek soluğu çevre-kadın-şiddet-tahakküm gibi olgular karşısında gerçekleştirdikleri patlamalardı. erkek olduklarını kadın olduklarını canlı olduklarını böyle hissediyorlar artık. sosyal medya bu kitlenin büyük oranda gazını alsa da, kusursuz kontrol sağlamakta başarısız. bu tip eylemin yayılacağından adım gibi eminim, kimse biber gazı yemeyecek, ayakları kopana kadar koşmak zorunda kalmıcak. ve böylelikle beden ölücek. polisi oraya günlerce diktirmek gerekli görülmeyecek. en mühimi iktidarı korkutmak gibi bir zevk toplumun elinden alınacak. 50 yıl sonra artık anayasalarda hologram dışındaki eylem tipleri suç sayılacak. demokrasinin başına temsili sıfatını koymak yetmedi. evet artık gelecek ki bu çok yakın! hologram demokrasi olacak.

not: al sana distopya!
  • ekran başında epey ürkütücü görünen eylem. hayaletler sokağa inmiş bildiğin.

(bkz: avrupa'da bir hayalet dolaşıyor)
    (bkz: komünist parti manifestosu)
  • türkiye'de denense bunu bile engelleyecek bir yöntem bulunur; hologram olarak toma yollayıp görüntüye dalma vb.
    madrid için yaratıcı, bizim için ütopik olan eylem.
  • iyi ki ülkemde böyle teknoloji öncüsü dehalar yok. tararlardı, gaza boğarlardı öğretmenlik, fen edebiyat fakültesi bitirmiş çınarlardan çınar beğenmiş polis teşkilatımız.
  • ispanya hükümetinin hayalet avcılarına ihtiyaç duyduğu protesto.

(bkz: ghostbusters)

çok başarılı.
  • orantısız zekanın dibidir. türk polisine uygulasan devreler yanar, sistem çöker.
hesabın var mı? giriş yap