• sıfır egea almak.
  • 2019 model egea alıp işin içinden çıktım. 20 bin kmde. egea'ya karşı ön yargılıydım sıfırlar ve ya sıfırlarına yakın olanları güzel araç. 1.4 benzinli ve çok yakmıyor ya da bana öyle geliyor. bence külüstür alacağınıza egea almak mantıklı.

edit: söylediklerim hatchback (güzel vs.) için geçerli.*
  • egea
  • 10 yıllık alman alıp kaliteyi veya 10 yıllık japon alıp dayanıklılığı tercih etmek daha mantıklı gibi.

not: egea güzellemesi yapanların otomobile ilgisi olduğunu sanmıyorum. vw polo'ya tekerlekli buzdolabı diyenler buna ne yakıştırması yapar bilemiyorum.

not 2: sıfırını almadıkça range rover da almam, tavsiye de etmem. tecrübe.

not 3: ülke ekonomisi sizi öyle bir hale getirmiş ki 2021 şahin olsa onu översiniz.

not 4: bu benim şahsi görüşüm. beğenmek zorunda değilsiniz. 2 gerizekalı özel mesaj yoluyla hakaret etti diye değişmez. insan gibi fikir beyan eden arkadaşlara teşekkürler. 5 yıl garanti gerçekten de hoş.
  • satın aldığınız ikinci el otomobil babanızın servis bakımlı, çok temiz kullanılmış, düşük kilometreli, kazasız otomobili bile olsa bir direksiyon arızasında 12.000 tl, bir motor arızasında şanslıysanız sadece rektifiye için 10.000 tl civarında masraflar karşınıza çıkacağı için, ikinci el alıyorsanız bütçenin tamamı satın almaya ayrıldıysa ibrenin 0 km egea'ya döneceği karşılaştırma.

kamu spotu: 5 yıl garanti, hangi marka model olursa olsun iyidir. :)
  • 10 yıllık premium marka bir arabanın her türlü alacağı versustur.
  • 10 yıllık araba japon da olsa alman da olsa kumardır. o yüzden egeanın her türlü alacağı karşılaştırma.
  • şüphesiz karşılaştırma yapılırken sıfır aracın yetkili servis bakım ücretleri de göz önünde bulundurulmalı. 5 yıl garanti bozulmasın diye serviste pompaya koşmak da önemli bir kriter.
    edit: bir de mtv faktörü var onu da ekleyelim.
  • 5 yil sonra egeanın fiyatı yarı yarıya düşerken 2. el 10 yıllık iyi bir markanın aracı 5 yıl sonra şimdiki degerinin üstüne çıkabilir.
  • sıfır passat almaktansa 10 yaşında range rover alırım.
    ya da bmw mercedes vs

edit: düzeltme
    edit1: bazı mal değnekleri passat övdüğü çıkarmış bu mesajdan. sevgili beyin kullanmayan arkadaşlar. sıfır passat yerine 10 yaşında araç tercih ediyor. bunda anlamayacak ne var?

edit2: bazı arkadaşlar da range rover'a takılmış. dostlar range bir örnekti. altta bmw yada mercedes de olabilir örnek.
hesabın var mı? giriş yap