• steven schneider önderliğinde 8 ülkeden 57 uluslararası yazarın kaleminden yazılmış, tüm dünyadan seçkin filmlerin çok kısa ama çok detaylı tanıtımları, eleştirileri bulunan 960 sayfalık kitap
  • turkiye'de caretta yayincilik tarafindan basilan cok merak ettigim kitap. 1001 film, 1902 yapimi le voyage dans la lune(ay’a seyahat) ile basliyor ve 2004 yapimi million dollar baby (milyonluk bebek) ile bitiyormus.
  • bir idam mahkumunun son arzusu olarak amaç dışı kullanılabilecek külliyat.
  • 2003 e kadar olan filmleri kapsayan film listesi.

--- spoiler ---
    yuzuk kardesligi de kilpayi dahil olmus.
    --- spoiler ---
  • 80 ytl oldugunu gorunce icinde ekran oldugunu zannettigim kitap. buna ragmen kacirmamak gerekir. ozellikle filmlerle ilgili yorumlar bircok romani sollayacak derecede carpici olabilir.
  • remzi kitabevinde bayram öncesi rafları süslemeye başlamış eser. renkleri, dizaynı, içeriği, (tuğla gibi olan) kalınlığı dahil her yönü gayet büyüleyici olsa da 80 ytl'lik fiyatı yüzünden "aman boşver biyerlerden e-book'unu indiririz" dedirtmiştir.
  • gereksiz bir kitaptır. zira cennette dvd var diye biliyorum. hurilerden sıkıldığınızda imdada yetişecek ve içinizde ukte kalan filmleri orada da izleyebileceksinizdir. haa cehennemde mevzu nedir derseniz sanırım esra ceyhan seyrettiriyorlar.
  • kitap öyle lanse edilmektedir ki, sanki anlattıkları filmleri kitabı aldığımız takdirde izleyebileceğiz, hayır en iyi filmlerin aktörlerinden, cekimlerine, hikayelerine, garipliklerine, meshur olanlarına, tepki cekenlere, beğinilenlere kadar birçok farklı acıdan incelenmesinden olusan bir kitaptır büyük ihtimal* yani imdb'de rahatlıkla ulasabileceğiniz genel gecer sıralamaları burada da göreceksiniz. yok bana 80 milyona 1000 tane filmi izleme fırsatı versen kosa kosa gidip alacağım. ayrıca (bkz: burada yapılmısı var). (ara: filmler)
  • eger bahsi gecen 1001 film gorulmeye niyetlenildiyse isi her turk insaninin yaptigi gibi sona birakmamak gerekir. hesapladim gunde sekiz saat uyusan bile ortalama ikiser saat filmlerden 125 gun yapar arsivi bitirmek. simdiden baslamali, kimin ne olacagi belli olmaz
hesabın var mı? giriş yap