şükela:  tümü | bugün
  • 2019 yılının en büyük rezaletidir.
    neden mi?

ordumuz, ülkemiz sınırları dışında bir harekat yapıyor.
    evet, kaçınılmaz ve hatta geç kalınmış bir harekat. bu konuda hemfikiriz.
    hiç düşünmüyor musunuz bu toplumu fransızı, yunanı, rusu, amerikalısı tanımıyor mu sanıyorsunuz?
    onların söylemlerine, bu milletin ne tepki vereceğini bilmiyorlar mı?
    kaç tane istihbarat elemanları, toplum mühendisleri vardır bu coğrafyada?
    ya pkkya silah veriyoruz, para veriyoruz diyen ve ekonominizi sikerim diye tehdit eden adamlar, bugün ab'nin kınama kararını veto etti. hepiniz mi körsünüz?
    öyle bir hale geldi ki millet, tsk dönüyoruz dese, millet atlayacak ortaya; ne dönmesi kalın orada diye.
    birileri o kadar güzel bir şekilde itiyor ki bizi kör kuyuya.

harekatı sonuna dek destekliyorum. başta da dedim. bu harekat bir ihtiyaç.
    ama bu kadar galeyana gelip, gözümüzü de kör etmememiz lazım.
    bugün urfa'ya atılan roketler, havanlar misilleme değildi. taciz idi.
    adamlar hedef almadan atış atıyor. böyle misilleme olur mu?
    resmen gel gel yapıyorlar. bizi oraya zorla çekiyorlar.

ahmetin, mehmetin oğlu üzerinden vurun demek kolay tabii.
    peki şehit haberleri gelince ne olacak? ya canlı bombalar patlarsa?
    ulan kerimcanın çektiği 31, yeğenini siken murat başoğlu kadar hiçbir terör saldırısı gündem olmadı bu ülkede.
    emin olduğum tek şey var. çok kirli bir oyun oynanıyor uluslararası arenada.
    ve dilerim ki mehmetçik, bu oyunun en az ve hatta hiç zarar görmeyen tarafı olur.

yıpratmayın. bu yaptığınız da orduyu yıpratan şeylerden biri.
    destekleyin ama sırtlarına vurmayın.
    bir askerin tırnağı, bin teröristin canından daha kıymetlidir.
  • yalnız ve güzel ülkem. bunu da atlatacağiz.
  • türkiye’de bulunan amerikan üslerini kapatırız diye neden restine, rest çekmiyoruz yada çekemiyoruz? türkiye olarak esad rejimine karşıyız, rusya, şam rejimini destekliyor. amerika, savaştığımız terör örgütlerine silah, mühimmat sağlıyor. müttefik nasıl oluyoruz? kafam karıştı.

edit:imla
  • rezalet gibi rezalet hemde.
  • kokusu 15-20 yıl sonra çıkacak galeyana gelme durumudur.

rusya'yı bilmem ancak amerika'nın kısa dönem planları 10 yıldan başlar. önümüzdeki 50 ve 100 yıl için de yol haritaları mevcuttur.

biz simitçi edasıyla günü yaşayan bir devlet ve milletiz. umuyorum sebebi ortaya çıktığında çok geç kalmış olmayız.
  • kılıç kınından çıktı bir kere.

rahmetli sultan 2.mahmudun bir sözü vardır:
    “kılıç kınından çıkmadıkça it sürüsü dağılmaz.”
  • yani?
    ne oldu, ülkenin bir yerinde bir olay mı oldu, millet birbirine mi girdi? pek galeyana gelen görmüyorum da...
    ha mesele askere moral vermekse bu zaten gerekli bir şeydir. cephedeki askerin en büyük ihtiyacı moraldir.
    ayrıca bu harekat, toplumda genel olarak mutabakatın olduğu son zamanlardaki nadir olaylardan biridir.
  • herkes birbirini hainlikle suçluyor.
    herkes birbirinin anasına bacısına sövüyor.

şurada insanca tartışacağınız, fikirlerinizi söyleyip de küfürlü tepki almadan cevap alacağınız insan sayısı %5’tir.

iki gündür buranın yanında alman medyasını takip ediyorum. ekşi sözlük tarzı siteleri vs. arkadaş bizde %5 olan kısım adamlarda %95.

iki saat önce bir başlık açılmış.

“almanya’da suç işleyen afganistanlı afganistan’a gönderilirken, suriye’de suç işleyen alman neden almanya’ya gönderilmiyor. devlet neden bunları istemiyor. bu iki yüzlülük değil mi? diye.
    (avrupa’nın suriye’de savaşan vatandaşlarını istememelerine tepki gösteriliyor burada)
    altında yüzlerce yorum var. herkes fikrini söylemiş vs ama bir tane küfür yok. kimse birbirini hainlikle suçlamamış.

yine bir başlık açılmış.
    “türkiye nato’dan atılmalı mı?”
    adamlar yarı yarıya bölünmüş.
    herkes fikrini yazıyor vs yine küfür vs yok ve en çok beğenilen yorum da türkiye’nin kesinlikle nato’dan atılmaması yönünde.

bunlar gibi yüzlerce başlık.
    2 gündür çalkalanıyor buralarda, insanlar çok tartışıyor ama inanın bizimkisinden çok farklı.
  • kimsenin galeyana geldiği yok. sakin ol dostum.