şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kahramanmaraş'ta güçlü olduğunu bildiğimiz akşener'in elbistan'da yapacağı miting.
 • daha önce kahramanmaraş mitinginden anladığım kadarı ile kalabalık olacak, elbistan'ın il olma sevdasından mütevellit böyle bir vaat yapması halinde tulum halinde meral akşener'in oy çıkaracağı miting. aşağıdaki linkten seyredilebilir.

  elbistan mitingi
 • akşener'in şeker pancarından bahsettiği miting.
 • --- spoiler ---

  elbistan’da hava kirliliği sorunu var, bir de satılan şeker fabrikası var. bu konuyu gündeme getiren bizzat benim. bu fabrikaların satılması demek üreticinin ürünü azaltması demek. bunların küspesi azalır bu da hayvancılığın yok olması demek. kendi çiftçilerini yokluğa mahkûm edenler, suni şeker tüketimiyle de sağlığımız bir yana zürriyetimize el attı bunlar.

  fabrikalar şekeri niye pahalı üretiyor çünkü yatırım yapılmıyor. çünkü bu hükümet fabrika düşmanı. fabrikalar satılıyor yerlerinde yeller esiyor."
  --- spoiler ---
 • görünüşe göre baya kalabalık olan miting. akşener de güzel konuşuyor.

  ~mommy çok büyük bir skandal ile karşılaştı ve soğuk kanlılıkla yaklaştı. kendisini takdir etmek lazım.

  şunu da söyleyeyim, bu akp güruhu o kadar beyinsiz ki, 16 senedir iktidarda kendi partileri olmasına rağmen, bu süreçteki tüm olumsuzluklardan muhalefetteki insanları sorumlu tutuyorlar. cidden söylüyorum, bu insanların dünya'da eşi benzeri yok, tıbbi vaka olmuş bunlar.
 • meral akşener'in alevi bir bölgede çok ciddi bir kalabalık topladığı mitingdir. din, mezhep, ırk vs. ayrımı olmadan türkiye iyi olacak inşallah.
 • meral akşener'in tika'nın kamboçya'ya okul, mogadişu'da yol yaptığını söylediği, sakin bir şekilde baya baya gelişine çaktığı, elbistanlıların iyi destek verdiği miting.
 • --- spoiler ---

  tillerson ile 3.5 saat ne konuştular belli değil. 14 fabrika satışa kondu. ben seçildiğim takdirde bütün anlaşmaları iptal edeceğim. hiçbir değişiklik yapmaya kalkmasınlar. devlet gencine iş vermek zorundadır.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  devlet gençlerine iş vermek zorundadır. bu çocukların başını öne eğdirmemek lazım iş bulana kadar. ne yapacağız? hepsine maaş bağlayacağız. ayrıca her yıl 50 milyar dolarlık fabrika yatırımı yapacağız. işsizliği 6.5’e düşüreceğiz.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  şimdi mısır ve mısır şurubu satı aldığımız amerikan çiftçisi mazotu 2 liradan kullanıyor bizim çiftçimiz ise 6 liradan kullanıyor.

  eskiler hatırlar, 200-300 dönümlük bir tarla ile çocuk okuturdunuz. bugün o tarladan alacağınız para ancak kendinize yeter. üretmek zorundayız, çiftçi de sanayi de üretecek. eğitim sistemimizin içine tükürülmüş. öğrenciler ayrıştırılmış, performans ve mülakat sistemini, kadro ayrımını kaldıracağız.

  ziraat mühendisini işini yapacağı sistemi kuracağız. bana soruyorlar ‘kaynak nerede?’ bugüne kadar kimseye sorulmadı ama bir tek bize soruyorlar. çünkü bizi ciddiye alıyorlar.”
  --- spoiler ---