halklarin turkiye cumhuriyeti

  • 1977
  • 149
  • 26
  • 0
  • evvelsi gün

iyi parti

8 kasım 2017 devlet bahçeli'nin baraj açıklaması son günlerde kamuoyuyla paylaşılan seçim anketlerinden hangilerinin gerçeği yansıttığını, hangilerinin korkuyu yansıttığını gösteriyor. şimdi de sanki türkiye 50 yıldır nato'da değilmiş gibi natoculuğa sarmışlar.

rusya, ermenistan, iran ve yunanıstan'ın arasında, israil'in de nüfuz alanında atlantik ittifakına girmemiş olsaydık bugün ne durumda olurduk, daha mı iyi daha mı kötü durumda olurduk, bunu da iyi düşünmek lazım.

hukuk, demokrasi, insan hakları, düşünce özgürlüğü, özgürlük, girişimcilik, şeffaflık, açık toplum, iletişim,... bu kavramların hepsi bize atlantik'ten ithal.

adam olsaydık devrim arabalarını da üretirdik, uçak fabrikasını da kapatmazdık, süt tozunu da ithal etmezdik. bunlar batı dünyasına aykırı girişmler değildi.
nato mu bombaladı senin fabrikalarını? adam gelmiş sen üretme, ben sana hem daha ucuza veririm hem de kredi açarım almanı kolaylaştırırm demiş. biz de kabul etmişiz.

almanya gibi ol, japonya gibi ol, güney kore gibi ol, hem serbest piyasanın içinde ol, hem de akıllı ol her teklifi kabul etme. seri üretimin babası, üretim bandının mucidi olan amerikan şirketi ford; japon toyota'nın, alman vw'nin, koreli hyundai/kia'nın gerisine düşmüş. abd'nin kendi liginde abd'yi geride bırakmışlar. kafası çalışan atlantik'in nimetlerinden güzelce faydalanıyor.

bir sonraki seçimden başka bir şey düşünmeyen, repartuarında hamasetten başka bir şey olmayan, yarak kürek sağ siyasetçileri başa getirip getirip 50 sene süt tozu diye ağlamanın bir anlamı yok.

devamını okuyayım »
09.11.2017 13:08