• türk milletinin kahraman ordusu ile kıyaslanamaz.
  • orada da akp gibi bir parti basa gecince ne bu ordu disiplini kalir ne ordu.*
  • star wars kesilmiş sahneler
  • 68 yıldır sıcak çatışma görmemiş bir orduda nasıl oluyor da bu kadar çok subay, bu kadar çok madalyaya sahip olabiliyor?
    tenis oynarken mi aldınız oğlum o madalyaları?
  • bana şunu hatırlatan tören.
  • 20.yy'ın başında olsaydık heyecanlanırdım da ne şimdi bu yani. uzay, yazılım, robotik yaşam, mars'ta su filan diğer yanda askeri geçiş töreni. he anam he korkudan titrer herkes.
  • çok fazla prova edilmiş, haliyle göze hitap eden bir geçit olmuş.
  • 1:15’deki en önde yuruyen dayi o kadar bezmis ki suratindan belli. bu arada arka fonda calan da red alert 2’nin soundtrack sarkilarindan hell march2.

(bkz: kirov reporting)
  • kol, tim, takım, komuta uyumu muhteşem bir disiplinde olan ordunun icra ettiği askerî törendir.

u.s.a. greencard yalakalığı için balçık sıvamaya çalışan çoluk çombalağın fikirleri sözlüğümüzde rağbet görmemektedir.

ayrıca;
    “vazifesini icra etmek için ilk (acil durum) planı vazife uğruna ölmenin zorunlu emir olduğu bir orduyu küçümsemek ile kabuğu soyulmuş elektrik kablosuna ıslak ve çıplak ayakla basmak aynı şeydir.”

meslekî olarak harp sanatını icra eden arkadaşlar ne demek istediğimizi anlamışlardır...

hayvanlı bere takan, +50 santigrat derece evde hayvanlı terlik giyen ve dudak nemlendiricisi için 1500 sayfa “donanım haber” okuyup öyle kullanan minnoşlar başlık altından yavaş yavaş s.ktir olup gidebilirler.

askerlik ayrı bir dünya evlâdım, sağ tarafında hazır ettiğin selpak gibi ani yorumlarla gönderi yaparsan rezil olursun.

hadi şimdi s.ktir git!
  • çıkacak büyük savaşa "biz hazırız" mesajı vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap