şükela:  tümü | bugün
  • recep tayyip erdoğan'ın açıklamasıyla kesinleşen durum. haftaya meclise gelecekmiş.

--- spoiler ---

"doktoradan sonra yardımcı doçentlik olmayacak" yardımcı doçentliğin sadece bir siyasi karar olduğunu dile getirdik. dedik bir öyle bir adım atalım ki, ara unvanı ortadan kaldırıp doktoradan doğrudan doçentliğe geçilmesini temin edecek çalışma yapalım. büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek. doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak. doktoradan sonra kazanan doçentliğe gidecek. her iş gibi akademi de adanmışlık gerektirir. bir hocalarımızda artık bu azmi, bu kararlılığı görüyorum.
    --- spoiler ---
  • yardımçı doçentlik diye bir şey olmadığından zaten kolay bir iş.

12 ocak 2018 yardımcı doçentliğin kalkması şeklide olması daha mantıklı görünüyor.
  • ne kaa güzel haber.

bi gecede bilmem kaç bin doçentimiz olacak. merak ettim. maaş ları da artacak mı bu arkadaşların bi gecede doçent olunca. benim tanıdığım akp ünvanı verir ama maaşlarına zam yapmaz bu arkadaşların.
  • mevcut yardımcı doçentler ne olacak peki?
  • mevcut arş. gör. dr. lar ne olacak peki?
  • 45 bine yakin yardimci doçent için ne gibi bir düzenleme yapilacagi merakini doguran vakayi vakvakiye.
    akademisyen olmak isteyen çiçegi burnunda ahali de etegi belinde testisi elinde gezinir durur artik doçent olacagim diye.

ancak özellikle isme ve soyisme açilan kadrolari ile, torpilin, adam kayirmanin, liyakatsizligin mide bulandirici safhada seyrettigi akademik(!) camiamiza müstehaktir. vur reyiz arkandayiz.