• bugün forum istanbul avm'de bulunan ykm (boyner) mağazasından limon company marka 2 kazak aldım. kazaklarda %30 sezon indirimi vardı. satış görevlisi kız yanıma gelerek telefonuma hopi uygulamasını indirirsem ve 1 kazak daha alırsa %20 indirim daha olacağını söyledi. böylece cüzi bir fark daha ödeyerek 3. kazağı da alabilecektim. telefonuma uygulamayı indirdim ve 3. kazağı aldım. (sepetimde başka ürünler de vardı) kasada ödeme yaptım fişime baktığımda %20 ilave indirimin yansıtılmadığını gördüm. kasiyere sebebini sordum. tekrar denedi ama sistem yine indirim yapmadı. bir görevliyi çağırdı indirim olup olmadığını teyit etti. diğer görevli de indirim yapması gerektiğini söyledi. sonra telefonuyla bir yeri aradı. telefondan gelen yanıt çok garip oldu. uygulamanın indirimli ürünlerde geçerli olduğunu ama kampanyalı ürünlerde geçmediğini söylediler. ben aldığım ürünlerin herhangi bir kampanyası yok dediğimde. %30 indirimin kampanya olduğunu söylediler.

indirimli satılan ürünün ismini kampanyalı ürün olarak değiştirmişler. eğer üründeki indirim indirimli ürün olarak geçiyorsa hopi oluyor. indirimin ismi kampanyalı ürün olursa uygulama geçmiyormuş. koskoca boyner grubu kelime oyunlarıyla tüketiciyi dolandırıyor. hem fazla ürün satıyor hem uygulamayı indirtip kişisel bilgilerinin (cep telefonu-mail adresi-alışveriş davranışı) sahibi oluyor.

şikayet forumunu doldurdum bakalım nasıl sonuçlanacak.

edit: bugün itibariyle ykm fazladan aldığı ürün ücretlerini iade etti.
  • ooooo büyük rezalet. büyükelçilikler nezdinde kınanması gereken bir olay olmuş. töbe estağfurullah milletin derdine bak ya!
hesabın var mı? giriş yap