• sabah sabah yine trafiğin içine etmiştir.
    arkadaş grev hak ama ezilen halk. umarım anlaşırlar da seferler yine başlar.
    bu arada ohal nedeniyle toplu taşıma da grev yapmak yasak değil miydi arkadaş ben mi yanılıyorum acaba.
  • bu yaz sıcağında her gün urla'dan karşıyaka'ya giderken vapur kullanan biri olarak ne kadar sinir olsam da grev de bir haktır ve türkiye'de hala yapılabiliyor oluşu ve bunun da izmir'de olması beni sevindirmektedir.

umarım boku çıkmadan biter.
    edit: esas trafik yabancı plakaların yazın artması ve tramvay trafiğinden kaynaklanıyor, konak her gün kilit durumda.
  • 15 temmuz günü de umarım devam edecek grevdir. izmir halkı olarak grev hakkını kullanma konusunda işçilerin arkasındayız fakat cumartesi günü 15 temmuz sebebiyle greve ara verilirse halkın greve bakışı değişecektir.
  • hala devam etmekte olan grev. her ne kadar deniz ulaşımından mahrum bırakılmış olsak da işçileri haklı buluyor ve amaçlarına ulaşmalarını diliyorum.
  • tam destek. bu ülkede işler herkes hakkını aradığı zaman yoluna girecek
  • leş kokulu izban'a mahkum ettiniz bizi, allah'ınızdan bulun (bazı terbiyesizlerin seviyesine inemedim gene de) izmir büyükşehir belediyesi. bu işin tek suçlusu sizsiniz!

sonuna kadar arkasında olduğum grev. varsın işlerim aksasın, altınyol trafiği felç olsun, 20 dk'da gittiğim yere iki aktarmayla 1 saatte gideyim. burayı okuyan bir izdeniz işçisi varsa, biliniz ki hakkım sonuna kadar helal size.

o gemileri yatarken görmek keyiflendiriyor beni. hakkınızı almanız temennisiyle.

düzeltme: üstümdeki bir entryde terbiyesizin biri işçilerin de belediyenin de "a...." koymak istediğini söylüyordu. haddi bildirilince sildi gitti.

düzeltme2: a.koymak yerine allahtan belasını vermesini istemiş entrysini geri alıp. rahat ol, küfürlerini 6 ay tutmak zorunda kanzuk. kimsenin sana dava açacağı yok çünkü değmez. aramızda idare ediyoruz seni.
  • olsun biz trafikte 2 saat daha vakit kaybederiz, 'leş kokan' izban'a da mahkum oluruz *, ama işçinin evine yeterli ekmek götürmesi için her türlü desteği sağlarız. daha önce izmir halkı eshot grevine de destek vermişti, buna da destek verecektir.

doymayan çocuğun karnını benim sabah çilem ve öfkem doyurmaz. arkanızdayız.

grev haktır. haklıdır.
  • http://www.ntv.com.tr/…arari,bjdehlnf1ek_cuwli5tcrq

istanbulda da aynı grev kararı alınmıştır. istanbulda grev olursa ortalık iyice karışır.

umarım sonuç alınır da artık başlar seferler. greve karşı değilim ama biraz daha sürerse boku çıkar bu işin.
  • 18 gündür devam etmektedir.
  • neredeyse 1 ay olacak kimsenin farketmediği grevdir. yani memleketin en ücra kasabasındaki akp li belediyenin 10 çöp işçisi grev yapsaydı memleketin solcusu, kemalisti ayaklanırdı... "çomar sen ettin sen bul", "yetmez ama evet", "su veren itfaiyenin" gibi ne taşşaklar havada uçuşurdu... ülkenin 3.büyük şehrinde büyük sayılabilecek bir eylem var ve tipik sessizlik... bunun sağı solu yok arkadaşlar karşı taraf ta chp li belediye diye abanmıyor emek hakkı işçi hakkı diye farkındaysanız... yani herkes halkı araya almış evirip çeviriyor siz siz olun insanlığınızdan ödün vermeyin kimsenin arkasından körlemecesine gitmeyin.
hesabın var mı? giriş yap