• bana göre vatana ihanetin videosudur bunu yapan insanlar vatana ihanet ile yargılanmalı ve cezaları verilmelidir
  • gözlerime inanamadım. ama sonra şey dedim, haa doğru ya lan burası türkiye dimi doğru. biz varya hicbiseyi haketmiyoruz lan. bu ulus lanetli aga. yeminle lanetli.

bak o domatesleri kasa kasa çöpe dökenler varya, onlar yarın cuma namazında en önde saf tutacaklar. allah bize bu yüzden gün yüzü göstermiyor olum. bu riyakarlık bu iki yüzlülük yüzünden belimiz doğrulmadı, doğrulmuyor, doğrulmaz.

bu denli ahlak yoksunluğu sebebiyle bizleri çok feci bir son bekliyor. ahlak yok aga ahlak. bu görüntülerden hareketle, hiçbirimiz çalıştığımız işin yaptığımız işin hakkını vermiyoruz. sektör gözetmeksizin herkes işten kaytarma peşinde. işin çakallığının peşinde.

genlerimizde mi var bilmiyorum ama iş ahlakımız sıfırın altında. şimdi ne alaka aq diyeceksiniz. olur mu efendim, çok alaka. baya baya alaka yani. hepimiz haketmediğimiz paraları yiyoruz. aksini iddia edebilen var mı? ben çalıştığım yerde asla çakallık yapmıyorum, işime en ufak hile karıştırmıyorum, işten kaytarmıyorum, mesaimi doldurup siktir olup gitmiyorum diyebilen çıkar mı? hadi çıksın çıksın 3-5 delikanlı çıkar.

ama zaten hakkettiğimizi alamıyoruz ki dediğinizi duyar gibiyim. o zaman ver istifanı siktir ol git kardeşim. haksızlığa, haksızlık yaparak adaleti sağlayamazsın. bu ne allah'ın kitabında yer alır ne de vicdanen doğrudur. hakkını aramak çok başka bisey.

ya bugün en basitinden bi oto sanayiye gidin. her esnaf müşteriyi sikme odaklı çalışıyor. temel prensip bu, nerden nasıl geçirsem. bu bütün sektörler için geçerli. dolayısıyla, iş ahlakımız olmadığı için bu hayatımızın tamamına etki eden bir durum.

bu görüntülerdeki abiler de adaleti tayin ettiklerini sanıyorlar. ama yarın cuma namazında saf tutacaklar. kimsenin kıldığı namaz beni zerre alakadar etmez. ama toplumun kanına işlemiş bu riyakarlığa tahammül edemiyorum.

bi de doların yükselişini bahane edip ürünlere anasının şeyi gibi zam yapıştıran çok ahlaklı esnafımız mevcut. ama aynı esnaf, dolar düşüşe geçince koyduğu zammı asla geri çekmez. sonra ağlıyoruz, dolar çok yükseldi napacaz biz yandık bittik diye. ekonomiyi berbat yönetenler tabiki baş suçlu. ama suçu kendimizde de arayalım biraz. zihniyetimiz düzelmedikçe ortadoğu ülkesi olarak kalmaya devam edeceğiz.
  • alıcısı olmayan çürük malın dökülmesi işlemidir.
    hal piyasası borsa gibidir, değerini o günkü talep, malın kalitesi vs belirler.
    çabuk bozulan sebzeler, meyveler, özellikle bayram gibi resmi tatillerde talep düştüğü için satılamıyor ve çürüyen ürünler heba oluyor.
    üretici zaten çürüyen, alıcı bulmayan emeğinden dolayı zor duruma düşüyor. bunun üzerine bir de hammaliye ücreti, nakliye ücreti ödeyip bozuk malı geri getirtip ekstra zarar etmek istemediği için malın dökülmesi zorunlu oluyor.

bundan 15 yıl önce elimde kalan ve 40-50kr üzerinden alıcı bulamayan 10 ton ayva vardı. bu fiyatta bile zarar ediyordum ama alan yoktu, en sonunda herkese haber yolladım gelin alın diye, ücretsiz veriyordum, ancak çok az insan bunun için çabaladı, bedavaya verdiğim ürün için "acaba siz gönderemez misiniz" diyen pişkinler bile çıktı.

kısacası bir malın alıcısı yoksa yoktur, bedavaya verseniz bile, ayağına götürmenizi isteyecektir. arz talep kanunu,
    malı satılmamış bir üreticinin, emeğinin çöpe gidiş görüntüsüdür bu izledikleriniz.
  • (bkz: liberalizm)
  • kırk senede ülkede bir bok değişmez mi?

değişmez.

bu film 1978 yapımı.

paranız, kapitalizminiz batsın.
  • hal yasası çıkarttınız yetmedi bir daha düzenlediniz yetmedi . yetmez.
    hal'ı işletende, kabzımalda ,tüccarda akp li . onlara ceza verebilecek bir devlet yok şu anda.
  • ne sandınız lan hallerin tamamı kürt mafyalarının elinde ucuza,kar etmeden türkü doyurucağıma yine kar etmem çöpe dökerim diyor herif var mı engel olabilecek ?

edit:yazdıklarımı okumaktan anlamaktan aciz insanlar gelmiş hakaretler ediyolar.sizden bir bok olmaz adam gelmiş “bu işin türki kürdü mü var diyor?” arkadaşım şakamısın inanmıyorsan gidersin hale bakarsın kim neymiş,neciymiş,neredenmiş ne yapıyormuş.

birde utanmadan “pis kürt” dediğimi iddia etmiş ki entrymde öyle bir laf yok.ben mesleğim gereği her gün kürt kökenli vatandaşlar ile çalışıyorum kimsenin de etnik kökenine bakmam insan mı değil mi ona bakarım.kimse doğmadan önce nerede yada kimden doğacağını seçemiyor.ırkçılık suçtur.
  • bunlara soruşturma açmayan savcı ben ortada savcıyım diye gezmesin.
  • allah'a ibadet ve sevgili kul olmak için kurban kesmişlerdir ama.
hesabın var mı? giriş yap