• 4.87 idi 4.97 olacak.
    hala 50 liralık benzin alıyorum beni etkilemez diyerek espri yapabileceklerin soluk borusunu sikerim baştan söyleyeyim.

nereye gidiyoruz arkadaş? tüpüne zam, gazına zam zam oğlu zam... hani bize am?
    öldük hükümet ağzımıza sıçtın, erzimizi ecdadımızı siktin daha neyin peşindesin? yeteeerrr!!!11!! geçen sene ramazanda arabayıl adığımda 4.1 olan benzin 4.97 oluyor. vatandaş nasıl olsa bu benzini almak zorunda diye daya zammı, daya boruyu, döşe amk...

yarın bir gün sivil itaatsizlik ile başlayan bir toplumsal isyan olursa bu sürpriz olmayacak.. akl-ı selimi yitirmek üzreyiz bence.

neler yazarım da sakin olmaya çalışıyorum.

yaklaşık 1 yıl sonra gelen edit: geçenlerde bu entryi oylamışlar da bu vesileyle böyle bişey yazmışım farkettim. ulan ne zamandan beri topluma gözlemci nazarıyla bakınca bu gezi olayları minvalinde b isyan ne zaman olacak diye bekliyordum. toplum psikolojisini iyi okumama mı sevineyim yoksa bu gidişatın pek de hayra alamet olmadığına mı üzüleyim gene ikilemde kaldım.

ama ümidim ve duam odur ki bu da bir uyanışa, bu da bir hayırlara gebe olsun. inşallah yöneticilerimizin akıllanmasına, halkımızın da koyunluktan (her söylenene koşulsuz itaat etmek manasında diyorum, tepkisizliği kastediyorum) ayılmasına vesile olsun...
  • bu zamla birlikte dünyanın vergiyle çalışan ilk otomobilini üretmemize ramak kaldı.
  • indirilen uçakta da benzin bulunamaması üzerine yapılmıştır.
  • (bkz: zamzam style)
  • akp'nin süper taktiğidir. millet ses çıkarana kadar ver zammı ver zammı, çıkarınca son zammı geri al, bir kaç ay sonra tekrar o zammı sok faaliyete, kimse sesini çıkarmasın. yine yükselt yükselt yükselt sonra halk biraz şeyetsin geri çek, yıllardır aynı şey. ama bence bize müstehak, fransız öğrenciler kadar organize olamıyorsak yapacak bişiy yok. yaptıkları az bile.
  • recep tayyip erdoğan alex'e "gideceğin günü bana bildir" dediğinde yine bir şeylere zam yapılacağını tahmin edip tırmıştım zaten, recep bey o gün yine neler yumurtlayacak ve millet alex'i konuşmaktan dünyayı unutacak diye. paşam libya'ya, suriye'ye milyonlarca dolar para yardımı yapsın cefasını biz çekelim. biz para istesek yok, elinoğlu isteyince yardımseverliği tutuyor. parası da bizden çıkıyor daha kötüsü. su faturasından katı atık yönetimi için ekstra ücret alınır, elektrik faturalarında kaçak elektrik bedeli ödenir, nüfus cüzdanını kaybedersin 70-80 lira para isterler, benzine, doğalgaza, elektriğe zam üstüne zam yapılır... müstehak bu halka müstehak. neyse ben bir şekilde rahatça hayatımı idame ettiriyorum. bunu açlıktan nefesi koktuğu halde hala akp'ye oy vermeye devam edenler düşünsün.
  • sabah saatlerinden itibaren geçerli olacak olan zam.
    oran belli değil, gelince mesajı güncellerim..

diyorlar ki sevgili devlet büyüklerimiz;
    siz misiniz 13 ekim 2012 zamlara haykır yürüyüşü düzenleyen, al sana, al, al...

durmak yok, yola devam; ta ki litrede 5 lirayı görene kadar!

edit: gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere, litrede 8-9 kuruş zam yapılmış.
  • (bkz: suyundanda koy)

2013'e bırakmadan 5 liraya dayayacaklar anlasılan.
    ekonomi super, gostergeler harika, oo yeee. rusyaya bile kafa tutuyoruz olm ne sandınız. kolay degil bu isler. ara yerde orta direk vatandas dudukleniyorsa yapcak bisey yok. vatan millet sakarya yani.
  • (bkz: cari açık)
    ayrıca neden her yerde trafik polisi var ve ota boka ceza kesiyor zannediyorsunuz?
  • bu zam, her boka ak parti zamanında gerçekleşmiştir evvelallah diye yazan ibnelere gelsin. hatta ne gelmesi girsin ulan.

tanımınıda yapalım tam olsun. ama biz bizden önceki iktidarlardan bir enkaz devraldık mecburduk bu zammı yapmaya diye savunulacak zamdir. hala mi la diyenlere evet hala demek istiyorum en son yapılan doğalgaz zammını akp öncesi iktidarların yaptığı anlaşmalara bağlayan adam gördüm ben.
hesabın var mı? giriş yap