674 entry daha
  • tüm beşiktaş camiasını kutlarım. deplasmanda çok değerli 3 puan aldık. umarım bu yıl üst tur gelir de lige konsantre olamazsınız. çünkü her ne kadar başakşehir daha tehlikeli gibi görünse de siz bizi daha çok zorlayacaksınız. başaramazsak da siz şampiyon olacaksınız gibi geliyor. fenerbahçe toparlansa da geç kalabilir.

sonuç olarak; çok iyi iş. tebrikler.

not: muslera
  • pompalamasyon
    (bkz: cenk tosun)
    (bkz: anderson talisca)
    (bkz: ryan babel)
  • gecenin körü peder çaldırdı, saatin geç olması sebebiyle yetişemedim. o ara aklıma araba kazası, su baskını, deprem gibi felaketler, memleketteki bir ayağı çukurda ihtiyar akrabaların silüetleri filan geliyor.
    neyse az bekleyip biraz da tırsarak geri aradım;
    ardarda 'allah' diye bağırması hariç ne babamın, ne yanındakilerin dediklerinin tek bir kelimesini bile anlamadım, ama sanırım mutluluktan ağlıyordu. kapatıp ekşiye girdim baktım beşiktaş deplasmanda 3-1 önde.

bayramdan bayrama camiye giden babamı geceyarısı 'allah allah' diye bağırtmış maç.
  • maçın özeti için şunu buraya bırakalım.
  • beşiktaş'ın pepe hariç (sanirim) geçen sezonun kemik kadrosuyla oynadığı maç. götü kalkan yok, "ben avrupa'ya gitcem yeaa" diyen yok, bu bize yeter yatalım da ligi kazanalım (azizspor gibi) diyen yok.
    bunlar olmayınca başarı otomatik geliyor.
  • buralarda her sene olmak lazım, olay gerçekten bunda bitiyor. her yıl tecrübe, kalite artıyor. galatasaray'ın da yaptığı gibi beşiktaş da buraları öğrendikçe böyle sonuçlar geliyor. hoca öğreniyor, takım öğreniyor, biz de öğreniyoruz inanmayı.

öyle bir gruptayız ki 6 maçın 6'sını da kazanabilirsin, hepsinde 4 de yiyebilirsin. inşallah bu sene bu gruptan çıkarız, şampiyonlar liginde devam edip gerekirse paris'den 6 yeriz. seneye onları da yeneriz.
  • birileri tinerin dibine vurmuş da gelmiş
    yine.

şampiyonlar ligini ülkeye öğreten takıma bok atmak nedir almışsın galibiyetini sevin işte ne diye sataşıyorsun ben diyor muyum gecen yılda napoliyi yenmiştin deplasmanda sonra noldu kiev bastı geçti.

not:arenadasnayderrrsporluyum
  • kapanmayan, sertlikle oyunu piç etmeye çalışmayan, sahada bir bok yapamayacağını anlayınca köylü kurnazlığıyla rakibini attırıp "taytını düzeltme" hareketi yapan oyuncuları kadrosunda bulundurmayan, adam gibi oyununu oynamaya çalışan rakip karşısında beşiktaşımızın tüm potansiyelini sahaya yansıtabildiği maç olmuştur. bu potansiyelin de nasıl bir patlayıcı güç içerdiğini görmüş olduk.

not:

müjde müjde size
    madida'dan müjde size
    zarif sağlam esnek koyar
    rahat koyar
    müjdeeee
  • beşiktaşın iyi oynayarak kazandığı maç.

bu maçtan bağımsız olarak, taraftarlık denen angarya mefhumun beni her zaman düşündürdüğünü belirtmek isterim. düşünsene, senin hayal bile edemediğin hayat standartlarında yaşayan insanları daha çok kazandılar yaşasın diye destekliyorsun ve bu insanlar senden bihaber. yani şurada bir bedava hayır işi var gel yap desen bin türlü mazeret uyduran insanoğlu, birileri ultra lüks arabalara binsin, o biçim kadınlarla gecelere aksın diye maçlara soğukta sıcakta gidiyor, üstüne para veriyor, kimse de, "ulan bu herifleri ben niye besliyorum" diye sorgulamıyor. üstelik bu beslediğin topçuların çoğu eğitimsiz embesil tipler. para sahibi olmaları dışında hiç bir vasıfları yok.

öz kardeşine bile insan bu iyiliği yapmaz. düşünsene kardeşin için bedava birşeyler yapıyorsun ve kardeşin bu işten trilyonlar kazanıyor sana zırnık koklatmıyor, insanın gücüne gider lan.

kur'anda "insanların çoğu akletmezler" ayeti herhalde bu taraftarlık denen amelelik için inmiştir.

neyse, bu maç sonunda topçular onbinlerce euro cebe indirdiler, galibiyeti kutlamak için o biçim ortamlara akarlar bu gece. sen de gelecek kaygılarınla veya geçim derdinle hayallerinle yaşamaya devam et..

futbol kitlelerin gerçekten afyonu.
213 entry daha
hesabın var mı? giriş yap