şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir kaç saatliğine yaşadığım milyonerlik.

  bu da ekrandan bir kesit

  tefas üzerinden aldığım kare portföy ikinci döviz araçları fonunun değerinde yaşanan garip dalgalanma sonucu bir anda hesabımda 1.1 milyon tl bulmamla sonuçlanan olaydır aynı zamanda. sanırım birkaç saatliğine fonun değerinin 500-600 katı civarına fırlaması kaynaklı.

  tabiki benim de aklıma ilk "tüm fonları boz" sonra da "bana ilk yurtdışı uçusunda bilet bul" komutları geldi ama ne yazık ki daha ilkinde "talimatınız gerçekleştirilemedi" ile duvara tosladım.

  benden başka aynı saçmalığı yaşayıp, ceketi dahi almadan çıkma kurgularına girişen var mıdır merak etmekteyim.

  ilerleyen saatlerde ise kontrol ettiğim hesabım normal fakir günlerine geri döndü.

  bana da "ulan bu rezanın hikayesindeki gibi benim hesabın da üzerimden kara para dolaştırmış olmasınlar" temalı komplo teorileri kurmak kaldı.
 • 1.1 milyon tl ile ne yapacaksın merak konusu.. günümüzde çok büyük bir para değildir. dolar bazında olsaydı değerli sayılırdı.
 • ee bundan bize ne ? iyice formatın içine sıçıp batırdınız. burası bir bilgi platformu. bize ne bu olaydan ?
 • gelmis yine su buyuk para değil bu büyük para degilciler.

  adamin giymeye donu yok 1.1 milyon tlyi begenmiyor.
 • 1.1 milyon tl'ye bile büyük para değil diyenler bu parayı ne zaman bir arada görmüş biraz anlatsalar da ibret alsak. dolar olsaydı büyüktü genius evet evet.
 • gelmis yine 'gelmiş yine' ciler
 • gelmiş yine 'gelmiş yine 'gelmiş yine'' ciler
 • vakıfbank'ta hesabı olan büyük para sahibi amcaların, şube müdürlerinin vasıtasıyla, senin ve senin gibi hesabına fazla girip çıkmayan, hesabında sürekli hareket olmayan fakir fukara üzerinden halka arzlardan hisse toplaması sonucu oluşan hadise.

  halka arzlarda küçük yatırımcının satın alabileceği hisse miktarı limitlidir. adam başı şu kadar hisse alınabilir derler ki, bir tane para babası çıkıp borsaya açılacak bütün hisseleri toplamasın.

  ama zenginler bu karlı hisseleri toplamak için şerefsiz banka müdürleri vasıtasıyla şubelerdeki alakasız hesapların üzerine para yatırıp o kişilerin üzerinden hisse alır. sonra senin üzerine alınan o hisseler para babasının üzerine geçirilir. ardından da bankadaki tüm kayıtlar silinir. bu olaylar hiç yaşanmamız gibi olur.

  tabi sadece 3-5 dakika sürecek bu operasyonda senin tüm bunları bilmemen, görememen gerekir ama işte sen şans eseri o anda hesabına bakarsan, her şeyi kabak gibi görürsün.

  bu amcaların halka arz fiyatından satın aldığı hisseler borsaya açılınca ilk günlerde %5-10 fırlar. amcalar da hisseleri o anda satıp 1 milyon lirasına 100 bin lirayı bir günde alır, cebine koyar. banka müdürlerine de avantaları verilir. hatta bazen, bu işleri bizzat banka müdürleri yapar. hesabı çok aktif olmayan zengin ve yaşlı müşterilerinin parası, onların farkında olmadan bu şekilde kulalnılır. hisseler de satılır. kazanılan 100 bin lira şube müdürünün cebine girer, bölge müdürüne avantası verilir. banka yöneticilerine bri şekilde kar payı aktarılır... o 100 bini bankanın çakal müdürleri paylaşır.

  bankacılar da karınız gibidir. sizi sürekli kazıklarlar.