• hatırımda hayal meyâl bir karesi olan baskın. babamla cumartesi günleri birlikte gezerdik. sakarya'da arkadaşlarıyla oturup bir kaç fıçı bira yuvarlarlardı. sonra ver elini ankara. eski amerikan otomobilleri olurdu kızılay'da. kimi çankaya'ya kimi bahçeli'ye taksi dolmuş çalışırdı. gür sesleriyle yaylana yaylana yolculuk ederdiniz. işte o cumartesi günü babamla bindik o taksi dolmuşlardan birine, atatürk bulvarı kapalı olduğundan tunalı'ya yakın bir yerlerde inip yürüdük, önce kıtır piliçin oralardan denedik şansımızı mısır büyükelçiliği'ne bakmak için. uzak kaldı tabi. karşısında bir bulmak için babam bir adım ben aynı anda iki adım atarak yürüdük. heyecanım anlatılmaz tabi ankara'da ses getiren bir olay ve babamla ona bakmaya gidiyoruz. mahallede anlatılacak çok şey olacak akşama. nihayetinde bir kamu binasının bahçesinden eğilerek yaklaşıp baktı babam, sonra beni de kaldırıp binayı gösterdi. ortalıkta anlatacak hiç bir şey olmaması ve yaklaşan polisin fırçasıyla geri kaçtık. pek kimseye de bahsetmedik. babam akşam beşiktaş maçı seyretti bende çocuk dergilerine takıldım, heyecan olmadan uyunmaz o yaşta.
  • baskında şehit olan polis babamın silah arkadaşıdır. babam oldum olası bu olaydan dolayı filistin'den hazzetmez ve nankör ırk olarak görür.
  • videosu youtube'a düşmüş olandır. buyurun buradan https://www.youtube.com/watch?v=fbdvumbhb8w
  • filistin kurtuluş örgütü'nden 4 kişinin yaptığı baskın. 45 saat süren baskında bir polis ve bir bekçi şehit oldu. camdan atlayan bir elçilik çalışanı da hayatını kaybetti.

içişleri bakanı hasan fehmi güneş'le yaptıkları telefon görüşmesi sonrası silahlarını bırakarak teslim olan dörtlü 22 yıl hapis yattıktan sonra 2001 affıyla hapisten çıktılar ve sınırdışı edildiler.
  • büyükelçiliğin atatürk bulvarı’na bakan kapısı o günden beri kapalıdır.
  • filistin kurtuluş örgütü tarafından yapılmış kahpece baskındır.
  • son derece adice yapılmış terörist bir eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap