şükela:  tümü | bugün
 • sözcü'deki habere göre işi 29 ekim'deki açılışa yetiştirmek için yağmur ve rüzgara rağmen molaları kısıtlanarak zor koşullarda kapasitelerinin üzerinde çalışmaya, yemek molasında yemek diye dağıtılan yetersiz kumanya ve az sayıdaki servisle bir dünya uzaktaki evlerine gitmek için bitmek bilmeyen kuyruklarda beklemeye zorlanan işçilerin onurlu protestosudur.kapitalizmin ezici zalimliğine direnen emekçiler jandarmanın biber gazlı müdahalesiyle dağılmaya ikna edilmişler(!) çalışanı köleleştiren ve iliklerine kadar sömüren bu zihniyet, emek düşmanlığına mutlaka yasal bir kılıf uydurur.işçi kardeşlerime geçmiş olsun,bu son olsun bu son!
  https://www.sozcu.com.tr/…inda-isci-isyani-2625657/
 • emek sömürüsü bu son olsun, kaç para ile satın alınabilir insan canı.
 • gündeme getirilip ayrıntılı haber yapılması gereken direniştir.
  insanca yaşamak ve çalışmak herkesin hakkıdır.
  planlamanın hatasını işçiler çekmemeli.
 • eger proje yetişmiycekse, gerekirse havalimanına 3 adam gönderip 5 eylem yaptırırız diye hain fetö projeyi engellemek istiyor olabilir.
 • geç kalınmıştır. daha önce de 400 işçinin öldüğüne dair haberler çıkmıştı bakanlık yalanlayıp 29 kişi öldü demişti sanki 29 kişi az gibi, üstüne bunların hepsi basından gizlendi.
  işçilerin anlatımına göre cezaevi gibi ortam var 6 kişi beraber kalınıyor, maaşların bir kısmı sigortayı az göstermek için elden alınıyormuş. buna nasıl müsaade eder bir devlet anlamıyorum.
  işçilerin zaten şimdiye kadar çalışması hata, başlangıçta topluca çıkıp bu sorunları basına videolu olarak dile getirip, sendikalara bağlı avukatlarla hakkını aramalılardı ancak bunu beklemek hayal olur orası ayrı konu işçi bilincini oluşturmak dünyanın en zor şeyi.

  ilgili iddia:
  1
  2