• 13 eylül 2018 ppk faiz artırımının beklentileri karşılamaması sonucu 7'nin üzerine çıkacağı kurdur.
  • büyük harflerle yazmak isterdim ama olmuyor "kara cuma"
  • faiz artışının etkisiyle uzun sayılmayacak bir süredir ilkkez ciddi bir düşüş yaşayan lirfur.
    5.90 ları görüp 6.0x lerde bi muddet soluklaacak gibi.
    güçlü tl moz dunyanin en yülsk3. faiziyle daha da güclenmeye devam ediyir. hedef 2023 faizde dunya lideri olacagiz ve dolar eriyip kaybolacak.
    yatırım tavsiyesi değildir ama yatın uyiyun.
  • 6.0x'lerden 6.1x'lere geldik. yükselmeye başladı fakat tabii ki şu anda piyasaların kapalı olduğunu belirtmekte fayda var. gün sonu tahminim ise minimum 6.1x, maksimum 6.2x, klasik... ytd.
  • 5.90 ları görecektir.
    yt.
  • x miks koyunca şekilli görünüyormuş lan..

dolarım olmadığından hiç takip etmiyorum, ama sözlük sağ olsun, her daim haberdarız.. inşallah 5.7x seviyelerine gelir diye umduğum kur.. olmadı, 5.9x de olur, o da olumlu..

ilk kez dolar kuru yorumu bırakıyorum bu arada.. şunu da koyayım: ytd..

oha, çok hoş..

ytd arkadaşlar.. bak lütfen sallamayın yazdıklarımı..
  • dün merkez kararını açıklamadan evvel şurdaki twitte de paylaştığım üzere benim beklentim zar zor beklenti olan %21.5 seviyesine faizlerin çekileceği yönündeydi ki bu da piyasayı darmadağın edecekti.
    tcmb ise muhtemelen artık çok fazla kozu olmadığını gördü ve en azından kısa vade için de olsa böylesine bir risk almak zorunda olduğunu düşündü ki beklentinin ötesine bir noktaya taşıdı.
    kısa vadede etkisi olacağını düşünmekle birlikte orta ve uzun vade için daha reel, yapısal reform ihtiyacı kaçınılmaz bir şekilde karşımızda duruyor.
  • yükselecek tavan yapacak
  • ah benim canım yurdumun insanı ne oldu da faizi yüzde 6,5 artırınca bütün mesele halloldu ve dolar tekrar aşağı mı inecek? reel faiz kaç, enflasyon kaç, şirketlerin ihtiyacı olan dolar miktarı ne? sizin yöneticileriniz ne ayak, kim? varank kim de sanayi ve teknoloji bakanı? ekonomi bakanınız neci? siz bacağınız ağrıdığında nasılsa doktor diye göğüs doktoruna mı gidenlerdensiniz?

yatırım tavsiyesi değildir. ha, bunu da doların iki kere 4,90'ı iki kere de 6,75 üstünü zorlayacağını ve dün en az yüzde 5 ve üstü faiz artışı olacağını öngören adam soruyor.
  • çok az da olsa yukarı yönlü seyredebilir. fakat bugün kü veriler aldatıcı olmasın (aşağı/yukarı fark etmez) normal veriler 2-4 haftalık süreç içerisinde görünecektir.

not: bu yorum yatırım tavsiyesi içermez.
hesabın var mı? giriş yap