• haketti diyenler var gerçekten sözlükteki insanları bile anlamak zor. bir insan böyle dayak yemeyi, komaya girmeyi nasıl haketmiş olabilir? hayat gerçekten pamuk ipliğine bağlı. belki bi sigara içmek için durduğun tekel bayisi önünde gürültüden dolayı komaya girip hayatın kayabiliyor. değer mi gerçekten? konuşmayı biriyle uzlaşmayı unuttu maalesef insanlar. anlık sinir patlamalarıyla, güzel bir gün geçirmek için evden çıkılan günde komaya girmiş şekilde hastanede bitirebiliriz. kimse kimseyi rahatsız etmemeli tabiki işi gücü olan, hastası olan, çocuğu olan var ama karşıdaki kişinin ve kendinin hayatını karartmak mı çözüm?
  • polisin, bekçinin bi sike yaramadığı ülkede kendi adaletini sağlamaya çalışan adamın muhtemelen kazara genci komaya sokması olayı. işin temelinde saygısızlık, denetimsizlik ve türk adaletinin ve kolluk kuvvetlerinin hiçbir sike yaramaması yatıyor.
  • kavga tecrübesi olan akıllı biri o kadar uzun sopayla kavgaya girişmez. uzun sopa ve uzun aletler çok hızlı el değiştirebilir, çocuğu komaya sokan korkak herif o sopanın götüne sokulduğu sahneyi de görebilirdi.

saat o sırada kaçtı bilmiyorum, yüksek sese herkes karşı. ama bu kadar canice hareket edilecek ne olmuş olabilir?
  • sabah işe gidicez dersin, tak içerde bulursun böyle kendini. inşallah biri götüne sokar o sopayı içerde orospu çocuğu.

istersen sabaha kadar haklı ol. beşiktaş'ın göbeğinde yaşadım yıllarca. ne alkoliği bitti, ne sarhoşu, ne anıra anıra gürültü yapan bebesi. hiç birine sopayla inip dalmadım. ister uyarırsın ister bağırırsın, ister benim gibi polis ararsın 3 dk içinde gelir müdahale eder biter. ne bi insan ölür, ne bi insan hapse girer. yol yordam bilmez gün görmemiş dağ ayıları sizi ya.
  • üstteki yazar polisi ara 3 dakikada geliyor demiş.neresi orası acaba?

tabiki polisimizi arayalım aynı görüşteyim ama 3 dakika biraz şey geldi
  • bu ülkede işini yapan birileri olsa suç oranı yarı yarıya düşer. tekel o saate kadar neden açık? insanlar o saate kadar sokakta nasıl sohbet edip başkalarını rahatsız edebiliyor? bu gibi basit sorunların oluşmasına izin vermeseler, aslında büyük sorunların da önüne geçmiş olacaklar.
  • yazık olan gençtir. çok üzüldüm. yalnız mal gibi yok maganda ancak o saate kadar dayanmıs bilmem ne yazan bir yazarımsı gördüm. bakınca sanıyorsun ki sisteme giydiriyor. alakası yok. bı de beyni yok gercekten.
  • biri size sopayla bu şekilde saldırırsa, geri adım atmak yerine üstüne giderseniz şansınız artabilir
  • birini polise şikayet ettiğinizde sorun çözülmüyor, üstüne üstlük polis şikayetçiyi şikayet edilene ispiyonlayabiliyor. dolayısıyla bu ülkede bu görüntüler çok doğal.
  • umarım sağlığı iyidir.
hesabın var mı? giriş yap