şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: olayla ilgili iki farklı iddianın da dikkate alınması gerektiğini düşündüğüm için her iki iddiayı da girdide paylaştım. olayın nasıl gerçekleştiği yakın zamanda ortaya çıkacaktır diye umut ediyorum ve umarım adelet yerini bulur. ayrıca başlığı sabahtan beri inatla değiştirmeyen sözlük yönetimine de sevgilerimi iletiyorum.

ışıl özgentürk'ün köşe yazısında dile getirdiği iddia.

--- spoiler ---
    siirt’te görev yapan bir uzman çavuş musa orhan, batmanlı ipek er’i on beş gün bir evde tutup sürekli tecavüz etti. bu arada arkadaşlarıyla yazıştı, yazışmalar şöyle, hiç değiştirmeden aldım: “nebtın gardaş kıza”, “15 gündür a…koydum gardaş usandım vallaha”, “yuh gardaşım sakın başını yakma”, “sıkıntı yok almazlar daha önce de deneyimim var gardaşım”, “bir ara bana da getir”, “bakarız”, “hadi lan naz yapma”.

on beş gün sürekli tecavüze uğrayan ipek er, daha sonra serbest bırakılmış, o da şöyle yazmış bir kâğıda: “bana tecavüz etti, ağladım.” o, bana “ağlama, diktirirsin” dedi.
    --- spoiler ---

köşe yazısının devamı

edit: proust nickli yazar arkadaş "bu ifadenin bu şekilde yayınlanması hiç hoş değil. bu kızın bir ailesi var." diye yazmış. haklı, başlık bu haliyle şu an beni de rahatsız etti. modlar başlığı 30 ağustos 2020 ışıl özgentürk köşe yazısı olacak şekilde değiştirirse sevinirim.

edit 2: emre erciş'in konuyla ilgili periscope yayını. 40 dak.'lık yayını 20 dak. kadar dinledim. olay bambaşka anlatılıyor, bilemedim.
  • doldurdular şöyle tipleri silahlı kuvvetlere, verdiler ellerine binlerce lira parayı, köyde babasının traktör emanet etmediği tiplere orduyu emanet ettiler, şimdi bunların nasıl ayıklanacağını kendileri de bilmiyor.

utanmaz arlanmaz herifler, o mesaj attığı tipi de iştirak ile yargılamaları gerek.
  • sadece bu adamın olmadığını biliyorsunuz değil mi?

bu tür adamlar çevremizde.. bindiğimiz otobüste yanımızda. ışıklarda beklerken önümüzde.

köklerinin kuruması için yapacak bir şey yok maalesef. cahilliğin ve kahpeliğin prim yaptığı dönemdeyiz.
  • bunu savunan soysuzdur. tsk'nın yüz karası aşağılık mahlukat. ölemezsin inşallah.
  • diktirirsin.....
    çünkü tecavüze uğramanın en kötü yanı, kimin onu alacağı değil mi?, yine bir erkeği memnun etmek,
    yoksa başka hiçbir sorun yok.
  • bu mesajın doğru veya yalan olması neyi değiştir? bir kadın tecavüze uğradı ve intihar etti. faili dışarıda elini kolunu sallayarak dolaşıyor. twitter'da bu piçi savunanlar var. şahsi fikrim bundan sonra herkesin kendi tedbirini alması. diğer türlü adaleti beklersek sikildigimizle kalırız.
  • “ben bu çağdan nefret ettim, etimle kemiğimle nefret ettim...”
  • bu şerefsizi kurtarmaya calisanlar vatan haini orospu cocuklaridir.

akebe döneminde gerçekleşmiştir.
  • bu tipten beklenecek hayvanoğluhayvan lisanı bu
    önceden de yapmış yine yapıyor. adaletin bu adamın hayatını bitirmesi gerek!
  • 20 yıldır da adaletin,insan haklarının a.koyuyorlar hep birlikte.