şükela:  tümü | bugün
 • yarın akşam 8 itibariyle toplaşıp 20 kişi ile birlikte izleyeceğimiz karşılaşma. brigaderio , pao de queijo ve cerveja eşliğinde tam bir şölen havasında geçmesi beklenen geceye yaklaşık 10 adet türkiye'de yaşayan brezilyalı futbol aşığı katılacaktır. cihangir dolaylarında iseniz puta que pariu , vai tomar no cu , filho da puta sözlerini sık sık duyabilirsiniz.

  edit : nası koduk lan??!!
 • dünya kupasının ilk büyük sürprizi bu maç olacaktır. berabere bitecek gibime geliyor.
 • yüksek rakımda oynanırsa kuzey kore'nin gol olup brezilya kalesine yağacağı maç!

  (bkz: 1 nisan 2009 bolivya arjantin maçı) (6-1)
 • beklenen olmazsa, brezilya'nın sürprizin siyasi büro başkanını göreceği maç.
 • bu maç da alt biterse, sinirden kendimi sikicem.
 • ezeli düşmanları güney kore ve japonya'nın galip gelmesinin ardından kuzey kore'nin misilleme yaparak kazanacağı karşılaşma. ulan ne eğlence olur be!
 • çok mesele değil. 44 yıl önce britanya’da yapılan dünya kupası’nda middlesbrough’un ayresome park’a bu zor şartlar altında çıkmıştı kırmızı moskitolar. rakip de italya’ydı.

  o gün yaşı yetse rıdvan dilmen bile italya’nın sahadan 1-0 yenik ayrılacağını tahmin edemez, büyük para kaybederdi. çeyrek finale çıkan ilk asya takımı olan takımım kuzey kore, dünyanın en iyi takımlarından portekiz’e ilk 25 dakikada üç gol attı. ajanslar bile geçen gol haberlere inanmıyordu artık. (o dakikadan sonra batılı güçler tarafından sahneye çıkartılaneusébio’nun dört golüyle portekiz’in maçı 5-3 kazanmasının ne önemi var ki.)

  44 yıl önceki dünyada şer ekseni falan da yoktu. o kupada kuzey kore futbol takımına ev sahipliği yapan küçük middlesbrough şehri tam kadro renktaşlarının arkasındaydı. o yıl takımları küme düşen middlesbroughlular, dünyadan küme düşürülmüş bu sevimli adamları bağrına basmış, nato toprakları içinde kalan şehrin her yerine kuzey kore bayrakları asılmış, müttefikler italya ve portekiz karşısında oynadığı maçlarda kuzey kore en azından yeşil sahalarda izole edilmemişti.

  öyle ki kuzey kore’nin bu büyük başarısı hakkında 2000’li yıllarda the games of their lives diye bir belgesel çeken bbc’den daniel gordon, hayatta olan kuzey kore takımından yaşlı futbolcuları 40 yıl sonra yeniden ayresome park’a götürdüğünde yanlarına altı yaşında bir çocuk yaklaşıp şöyle demiş: “pak sung-jin nerede? büyükbabam gidip ondan bir fotoğrafını almamı istedi.”

  (bkz: http://www.taraf.com.tr/…makale-kuzey-kore-oley.htm)
 • brezilya' nın hiç oynamasa da duran toplardan atacağı gollerle kazanacağı maç olacaktır. hayır kuzey kore kazansın büyük sürpriz olsun istiyorum ama, kuzey kore' li oyuncuların her duran topta çok amatörce dizilişleri ve organizasyonu seyretmeleri karşısında, brezilyalı futbolcuların dalga geçer gibi gol atabileceklerini şimdiden görüyorum.
 • 366.000.000 euro değerinde brezilya'in 9.150.000 euro değer ile turnuvanin en kötü sayılabilcek değerdeki takim ile yapıcağı karşılaşma.

  maçı brezilya kazanır ama turnuvanin ilk maçlarında favori takimlarin uyumsuzluğu biraz düşündürsede brezilya gibi bir dünya ekolu olmuş takim rahat kazanmaması için hiç bir sebep gözükmüyor sahada .