• işsizlik oranı ağustosta yüzde 11,3'le ocak 2015'ten beri en yüksek düzeye çıktı. genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 20'ye dayandı.

yorumum: iş arayan gezicilerin lobisinin sonucudur.
  • kadınlar yüzündendir.
    çalışmasalar işsizlik oranı bu kadar artmaz.

ayrıca:
    ehonomimiz çoheyi...
    yol yaptılar yol!
  • 10 küsür senedir tek bir fabrika açmak yerine köprü, yol açarsan olacağı budur.

bu daha iyi günler.
  • artışı hep bu okumuş kesim yüzündendir. iş beğenmiyorlar efendim sonra işsizlik artıyor. yeri geliyor okumuş kesim hökümetimiz kötü görünsün diye işe girmiyor. yazıklar olsun.
  • umrumda olmayan ve olmamayada devam edecek durum. günün yarisini kahvenede oturarak geçirip içtiği 2 çayı bile kahveciye veresiye ile borçlananlar düşünsün.
  • inanmadığım oranlardır.bir daha saysınlar.
  • türkiye'deki bütün işsizler bir meslek kurup o mesleği icra etmeye başlasalar türkiye'nin en kalabalık meslek grubu olurlar o kadar fazladır. mübalağa ediyorum tabii fakat genç nüfusun bu kadar fazla olduğu bir ülkede bu kadar işsizlik oranı çok üzücüdür. ama kimin umurunda, vergiler verilsin, çarklar dönsün yeter.
    tanım: az bile bulduğum oranlardır.
  • yollar bize girdi boy boy..
  • 3 milyon kişinin bir yerden ekmek yemesi lazim di mi?
    kendimize zor yetiyoruz bir de 3 milyon kişiyi aldık ve çoğalmaya da devam ediyorlar
  • ne %13'ü bugün türkiye'de işsizlik en az % 20'dir. üniversite öğrencileri, ev hanımları bu ülkede işsiz sayılmaz.
    3 milyondan fazla suriyeli var bu topraklarda. geçen rakamlar açıklandı biz bu suriyelilere 25 milyar dolar para harcamışız bu zamana kadar. onu da geçin 3 milyon insan var bu ülkede kayıt dışı yaşayan. üretim yok. bi turizm vardı o da terör olayları ve rusya krizi nedeni ile patladı. bak şunu açıkça söylüyorum köprü ve yol bunlar bir önceki hükümetlerin zamanında yapamadığı şeyleri şimdi yapan hükümetin olumlu çalışmalarıdır. eyvallah da yolla köprü ile olmuyor işte bir şeyler üretmemiz lazım. üretemeyip tüketerek kalkınma hamleleri bizi bi yere kadar götürür. bi yerden sonra cari açığın etkilerini fazla fazla hissetmeye başlarız. lafa gelince genç dinamik nüfusumuz var diyoruz ama icraata gelince potansiyelini en kötü kullanan ülke biziz. hatta potansiyelimizi kullanamıyoruz. ideolojik kavgaların peşine tutulmuşuz. kimse benim refahım neden artmıyor diye düşünmüyor. daha çok sıkıntı çekeriz bu kafalarla.
hesabın var mı? giriş yap