spinapubica

  • azimli
  • anadolu çocuğu (317)
  • 28659
  • 46
  • 12
  • 1
  • bugün

mehmet tümer

eğer eline pimi çekilmiş el bombasını sıkıştırıp nöbet yerinde terk ettiği ana kuzusu ölmeyip de sağ kalsaydı, ilk olarak bu adamın eline düşecek, yaşadığına bin pişman olacaktı.

şimdi çok kolay tabi ki o askerin elindeki bombayı fırlatıp atmayarak evrime ve doğal seleksiyona katkıda bulunduğunu, elindeki bombayı atamayacak kadar salak olduğunu iddia etmek. yaşadığına pişman edilecekti o el bombasını kaldırıp da atsaydı ileride bir alana, açık araziye. burnundan getireceklerdi emdiği sütü. sürüm sürüm süründüreceklerdi mahkemelerde. tsk malına zarar vermekten yargılanacaktı, üstüne üstlük asla ispat edemeycekti o el bombasının komutanı tarafından pimi çekilerek verildiğini. kimse, hiçbiriniz inanmayacaktınız. "kürtmüş lan adam, pkklıymış" diyecektiniz. "askeriyenin itibarını zedelemeye çalışan dincinin tekiymiş" diyecek, asla ciddiye almayacaktınız. yaşadığına pişman edinceye kadar hapislerde dayak yiyecekti. o zavallı erin burnundan gelecekti bu komutanın gazabından sağ kurtulmak. bu mehmet tümer denen adamın el bombası ile yaptığı insanlık dışı cezalandırmadan sağ kurtulamayarak, aslında büyük bir işkenceden, daha büyük bir cezadan kurtulmuş olu. ölmekten beter edeceklerdi, beter.

siz hiç, sürüm sürüm süründünüz mü? er olarak ceza aldınız mı? alanlar sanırım böyle bir durumda o el bombasını elden fırlatıp atmanın neye mâl olacağını biliyorlardır.

daha önce demiştim, yine söylüyorum. mehmet tümer, mahkeme esnasında vicdan azabından ölürse, "neyse, insanmış" diyeceğim, ölmezse, sürünsün, elne pimi çekilmiş el bombası verilmiş o asker bombayı tutmaya dayanamayıp da fırlatmış olsaydı ne kadar süründürecekse o kadar sürünsün. tsk, sağ kurtulsaydı o askere ne kadar dayak atacaksa o kadar dayak yesin, iliklerine kadar hissetsin istiyorum. "keşke vicdan azabından ölseymişim" demesini istiyorum.

öbür dünya olsun, karşılaşalım istiyorum, yakasından tutmak istiyorum.

devamını okuyayım »
26.08.2009 13:28